Sony Playsation 4 satış rakamları açıklandı rakiplerine göre açık ara önde görünen PS4 gene sevenlerinden tam not almayı başarmış görünüyor. Rakamların hiçte azımsanacak cinsten olmadığı ve Sony’nin imajında önemli bir yerde duran PS4 gene beklenenleri vermiş görünüyor.

PS4

Bu itibari ile net satış rakamlarını açıklayan Sony 8 Şubat itibari ile PS4 global olarak 5.4 milyon satış rakamına ulaşmıştır. Şirketin beklenilenden daha fazla satış rakamına ulaşan PS4 Mart 2014 beklentilerinin 5 Milyon olduğunuda açıklamışlardı fakat o rakamı şimdilerde çoktan geçmiştir. Mart 2014 daha zaman olduğu ve o zamana kadar bu satış rakamının biraz daha büyüyeceği söz konusudur. Microsoft’un kendi ülkesi olan ABD’de Sony geçtiğimiz aylarda satış rakamlarını neredeyse ikiye katlaması bütün dikkatleri üzerine çekmiştir.

Sony Playsation 4’ün ren büyük rakiplerinden olan Xbox One’ın ie satış rakamlarıda hiç az görünmüyor. En son açıklamalara göre 23 Ocak 2014 itibari le 3.9 Milyon adet satış rakamının olduğu söylenmişti.

Kaynak: Hardware Plus