Facebook’un Dünya’daki yerini tartışmaya gerek yok sanırım! Hemen hemen herkesin bir facebook üyeliği bulunmakta, hatta bununla kalmayıp bazı kişilerin birden fazla üyelikleride bulunmakta

facebook

facebook

Dünya’nın her yerinde facebook kullanıcıları yenilik beklerlerken Facebook Paper’in duyurulmasıyla kullanıcılar heycana kapılmışlardı ama Türkiye’deki kullanıcılar hayal kırıklığına uğradılar. Çünkü yeni uygulama Paper ABD ile kısıtlı kalınca Türkiye’deki kullanıcılar isyan eder dereceye geldiler.

Üzülmeyin Facebook Paper’a ulaşmanız bir kaç uygulama ile mümkün hale gelecektir. Yalnız bu Sadece İOS kullanıcıları için geçerlidir. Android kullanıcıları biraz daha sabretmek zorundalar.

Facebook Paper Deneyim

Facebook’un 2014’deki ilk ve en büyük atağı halini alan Facebook Paper kullanıcılar tarafından bir hayli sevilmiş görünüyor. Facebook Paper zaman tünelini baştan aşağı yenileyen haber veya eğlence zaman tünelinde entegre kullanmanızı sağlayan uygulamadır. Bir parmak hareketi ile istediğiniz manşetler, spor (skorlar) ve yeni fikirler bilgilerine ulaşmak artık çok kolay. Hangi uygulama daha çok beğenilmiş sayfanızda direk ön plana çıkar ve sizin gündemi takip etmeniz daha kolay bir hal alır.

Türkiye Facabook Paper İndirme Yolları

App Store’den ücretsiz olarak yüklenebilir. Yalnız bu beklediğiniz kadar kolay olmayacaktır çünkü ABD’de bir tanıdığınız olması gerekiyor. O kişinin Apple Kimliği ile App Store’ye giriş yapmanız gerekiyor. App Store’ye giriş yaptıktan sonra uygulamayı indirebiilirsiniz. Şayet ABD’de bir tanıdığınız yoksa…

  • App Store’ye kendi kullanıcı kimliğiniz ile giriş yapın.
  • Alt bölümde Apple kimliği kısmına gelerek Apple kimliğini incele kısmına tıklıyoruz.
  • Ülke- Bölge kısmından ayarlarınızı Türkiye’den çıkarıp ABD’ye getirin. Önceden Apple stor’eden ücretli uygulama indirmişseniz bu uygulamayı gerçekleştiremezsiniz. Şayet indirmediniz ise tanımlı kredi kartı bilgilerinizi kaldırınız.
  • Ödeme bölümünden Hiçbirini işaretleyiniz.
  • App Store’den Paper uygulamasını bularak yada İTunes linkinden uygulamayı indirebilirsiniz.

Ücretli uygulama indirdiniz ise yukarıdada belirtiğimiz gibi uygulamayı indiremezsiniz. Şayet Yeni bir App Store yeni bir kullanıcı kimliği almanız gerekmektedir. Bunun için yukarıdaki hususlar aynı şekilde geçerlidir.