Uygulamalar hayatımızda çok büyük yer ediniyorlar. Özellikle akıllı telefonların gelişmesiyle başlayan mobil teknoloji macerasında çok önemli yardımcı yazılımlardı onlar. Birçoğu da gerçekten çok çok önemli konularda yardımcımız oluyorlar. Bakalım bu sıralamada hangi uygulama en hızlı büyümüş.

en hızlı büyüyen uygulamalar

Listeden de anlaşılacağı üzere Vine lider durumda. Sadece bu yıl başından bu yana %403 büyüme gerçekleştirdi. Tabiki bunda Twitter gerçeğini de unutmamak lazım. Twitter’ın uygulaması olduğu için TV reklamları bile yapılan bir uygulama olduğundan bu denli büyümesi normal gibi.

3. sırada olan Instagram‘ın da Facebook‘tan dolayı bir torpili mevcut. Özellikle Vine’ın çıkışıyla biraz yerinde saymıştı. Ancak kısa video ekleme özelliğini çabucak devreye sokarak daha kullanışlı olmaya çalışmıştı.

Vine’ın popüler olmasının sebebi bir de fanlarının olması. Yani adına birçok facebook sayfası, video sitelerinde vine bölümü felan bulunması. Bu da popüler olmasında çok büyük etken.

Listedeki sıralama: Vine, flickr, instagram, whatsapp, facebook, skype, YouTube, Twitter, foursquare, facebook messenger…

Peki siz bu uygulamalardan hangilerini kullanıyorsunuz veya listedeki hangi uygulama size ilginç geldi? Bizimle yorumlar bölümünden paylaşırsanız seviniriz.