Apple ekran konusunda hep geride kalmayı tercih etti. Sadece iPhone 5‘e geçerken 4 inç ekrana terfi etti. Ancak şimdilerde Phablet tutkusu ve tercih edilirliği piyasadaki bütün yeni modellerin daha büyük ekranlı olmasını sağladı.

iPhone 6 apple büyük ekran

Apple de büyük ekran konusunda artık bir adım atmak zorunda kaldı diyebiliriz. Çünkü büyük ekran telefonlar artık çok daha kullanışlı oluyor. Herkes bir tabletim olsun, bir de telefonum olsun demiyor artık. Her ikisini de bir arada bulabileceği büyük ekranlı telefonlar da böylece revaca giriyor.

Samsung‘un Galaxy Note serisinde yakaladığı başarı, insanların büyük ekran tutkusunu ortaya koyuyor. Apple’ın da büyük ekran konusunda çalışmaları bir süredir devam ediyormuş. Bu konuda The Wall Street Journal bir bilgi sızdırmış ve bu yönde çalışmaların olduğunu duyurmuştu.

Beklentiler artık iPhone 6‘da ekranın büyüyeceği yönünde. Ancak sızıntılar 4.8 inç civarında. Bence bu bile yetersiz. En az 5 inç ekran olmalı diyorum. Olası iPhone 6 modeli çıksa çıksa 2014 son baharına doğru olur. O zamana kadar neler değişecek bilinmez ancak büyük ekran bir defa kullanıcının gözüne girdi. Bizden söylemesi… 😉