Apple‘ın kurucusu, teknolojinin efsane isimlerinden Steve Jobs bundan tam 2 yıl önce aramızdan ayrılmıştı. Apple’ın şimdiki CEO’su Tim Cook, Jobs’ın ölümünün ikinci yılına özel çalışanlara anma mesajı gönderdi.

steve jobs

Steve Jobs bir süredir pankreas kanseriyle mücadele ediyordu ve 2011 yılında hastalığa yenik düştü. Steve’in ölümünden sonra Apple’ın geleceği çok konuşulmuştu, hala da konuşulmaya devam ediyor. Geleceği için genelde olumsuz bir tablo çizilse de bunları şimdiden söylemek çok erken. Sonuçta Tim Cook da başarılı işler çıkarabilir. Sadece rakipleri, pazarı ve kullanıcıların isteklerini iyi analiz etmek gerekiyor.

Apple’ın sitesinde henüz bir anma mesajı yok. Sanıyorum kısa süre içerisinde bir mesaj veya görsel görebiliriz.

Tim Cook’un gönderdiği mesajın türkçesi

Yarın Steve’in ölümünün ikinci yıldönümü. Umarım herkes O’nun bizim ve tüm dünya için ne anlam ifade ettiğini derinlemesine düşünecektir. Steve mükemmel bir insandı ve dünyayı daha iyi bir yer hâline getirdi. Sık sık O’nu düşünüyorum ve anılarda arkadaşlığı, vizyonu ve liderliğine dair muazzam gücü buluyorum. Arkasında sadece kendisinin inşa edebileceği bir şirket bıraktı ve ruhu ömür boyu Apple’ın temeli olacak. O’nun çok sevdiği işe kendimizi adayarak O’nun anısını onurlandırmaya devam edeceğiz. O’nun anısına bundan daha büyük bir hürmet gösterilemez. Biliyorum ki, hepinizle gurur duyardı.

En iyi dileklerimle,

Tim

Steve Jobs kimdir?
Steven Paul Jobs, Apple Computer’ın kurucu ortağı, ölümünden 5 hafta öncesine kadar yönetim kurulu başkanı ve genel müdürü. Yenilikçi bakış açısıyla bilgisayar endüstrisinde çığır açan ve birçok yeniliklere imza atmış insan.
24 Şubat 1955 (ABD) – 5 Ekim 2011 (ABD)