Apple, akıllı telefon sektöründe taşları yerinden oynatmayı başarıyor. Samsung ile olan efsane çekişmesinde bu sefer karşımıza 5 serisi ile çıkıyor. 4 serisine ait ilk akıllı telefon çıktığı zaman akıllara düşen “iPhone 5 ne zaman çıkacak?” sorusu görülen o ki fazla uzun süre gündemde kalmadı. Akıllı telefon kullanıcılarının özellikle büyük bir heyecan ile 5 serisini beklediğini biliyoruz. Bu yazımızda size iPhone 5’in özelliklerinden ve uygun fiyatlarla nereden temin edebileceğinizden bahsedeceğiz.

Özellikle teknoloji ürünleri (akıllı telefon, televizyon, beyaz eşya) gibi ürünleri alırken birçok kişi görmek ve dokunmak daha sonrada satın almak istiyordu. Bu yüzden teknoloji mağazaları insanlarla dolup taşıyordu. Sanal alışveriş siteleri ise biraz daha arka planda kalıyordu ki artık ibre değişmeye başladı. İndirim kuponları ile tüketiciyi sanal mağazalardan alışveriş yapmaya ikna eden online alışveriş siteleri, fiyatları ile de pişman etmek bir yana daha önce alışveriş yapmadığınız için pişman edecek gibi. İndirim kuponlarına ulaşmak ya da indirim kuponu imkanı sunan siteleri öğrenmek için ise kupon sitelerine ihtiyacınız var. Bu işi hakkıyla yapan siteler arasında uzun süre liderliği koruyan ve daha önce de bahsettiğimiz Kupon Sihirbazı, “tek bir tık” durumunu gerçeğe dönüştürüyor ve bir dokunuşla indirim kuponlarına ulaşmanızı sağlıyor. İphone alırken daha cazip fiyatlar ile karşınıza çıkan siteleri ve bu sitelerde geçerli indirim kuponlarını pas geçmeyin.
iphone 5 (1)

Artık daha cazip fiyatlardan yararlanmanın yolunu da biliyorsunuz. Biraz da İphone 5’in özelliklerinden bahsedelim. Quick Route özelliği ile harita üzerindeki iki adresi iğneleyebilir ve sizin için en kısa yolu bulmasını sağlayabilirsiniz. Harita özelliğinde sizi daha birçok detay bekliyor. Örneğin hangi yönün kuzey olduğunu öğrenmek ve yönünüzü bulmak için tek bir dokunuş yeter. Apple iPhone artık bir navigasyon cihazı olarak da size hizmet veriyor. Fotoğraf çekerken anı kaybetmekten korkanlar için de çok seri fotoğraf çekebilme özelliği var. Saniye birden fazla fotoğraf çekmek mümkün. Bu sayede saniyede birkaç fotoğraf çekebilirsiniz. Anı yakalamak bu olsa gerek! Panorama özelliğini ise hakkıyla yapıyor. İş telefonu olarak Apple iPhone 5’i seçenler de bu seçimlerinden pişman olmayacak. E-Postalarınızı tek bir dokunuş ile kontrol etmek mümkün. En çok kadınları ve daha sonra erkekleri sevindirecek anımsatıcı özelliği ile alışveriş yaparken artık ne alacağınızı bir kağıda yazmaya gerek yok. Apple iPhone size bu konuda da yeter. Geniş ekranı ile web sitelerini de hakkıyla dolaşın. Twitter ve Facebook gibi sosyal ağları etkin olarak kullananlar da bir kere de olsa Apple iPhone 5’e göz atabilir. Klavye özelleştirme özelliği ile uzun kelimeleri dilediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Örneğin “birazdan geliyorum” kelimesini “brz glm” diye özelleştirebilir ve zamandan tasarruf sağlayabilirsiniz. Onlarca farklı akıllı özelliği ile iPhone bu yıl akılları baştan alacak gibi.

iphone 5 (2)

5 inçlik dokunmatik ekranı ile bir table pc olarak telefonu kullanmak da mümkün. 640×1136 çözünürlüğü, hassas kapasitif dokunmatik ekranı ile kendisini tercih edenleri memnun edecek.

A6 verilen yeni nesil işlemcide 1.3 GHz’lik bir çip var. Dahili hafıza kartı seçeneği ise yine mevcut değil. Bunun yerine farklı GB depolama alanlarına sahip modelleri tercih edebilirsiniz. 32 GB bir model ile hem fotoğraf hem de video kayıtlarınızı geniş geniş tutabilirsiniz. Wi-fi, Bluetooth 4.0 ve GPS desteği ise yine modelde hazır olan özellikler arasında.

iphone 5 (3)

Akıllı telefonlara ulaşmak için artık sanal mağazalara göz atmanı ve indirim kuponlarını da kullanarak sipariş vermeniz yeterli. Apple markasına ait 4, 4S ve 5 modellerine ulaşmak için HizliAl’i ziyaret edebilirsiniz. Bunun yanı sıra Kliksa ve Teknosa da yine ziyaret etmeniz ve fiyat karşılaştırması yapmanız gereken diğer siteler. İndirim kuponlarını da bu fiyat karşılaştırmalarına dahil etmeyi unutmayın. İndirim kuponu ve hediye çekine ücretsiz ulaşmak için KuponSihirbazı’nı ziyaret edebilir, son kullanma tarihi geçmemiş ayrıca hala aktif olarak kullanılan Kliklsa indirim kuponlarına buraya tıklayıp da ulaşabilirsiniz.