Call of Duty: Ghosts birçok oyun sever tarafından merakla bekleniyor. Buna karşılık birde Battlefield 4 bekleniyor. Call of Duty efsanesinin yeni oyunu olacak olan Ghosts’ta farklı şeylerin olacağı kesin. Sevilen karakter Ghost’u yöneteceğiz bu oyunda ve geçmişe yönelik bir oyun olacağını, karakterin önceki oyunlarda öldürüldüğünden anlayabilirsiniz.

Call of Duty: Ghosts hakkında söylentiler yayılırken birde oyunun kapağı internete sızdırılmıştı. Bu kapaktan yola çıkarak birçok söylenti ortada dolandı fakat Activision’ın da söylediklerine bakılırsa birçok şeyin doğru olduğunu ve birçok söylentinin de çürütüldüğünü söyleyebiliriz.

call of duty ghosts

Call of Duty’nin yapımcısı olan Activision, yeni oyunun Call of Duty: Ghosts olduğunu doğruladı ve internete düşen kapak fotoğrafının da gerçek olduğunu söylemek mümkün. GameStop’ta çekildiği söylenen kapağın yeni oyun Call of Duty Ghosts’a ait olduğunu artık söyleyebiliriz. Call of Duty’nin sitesine girildiğinde de zaten kuru kafa görülüyor ve buradan da zaten yeni oyunun Ghosts olacağını söylemek mümkün.

GameStop’ta çekilen kapağın gerçek olduğunu söyledik ve bir diğer kapakta birde tarih yazıyordu. Bu tarihte 5 Kasım 2013’ü gösteriyordu. Buradan 5 Kasım 2013’te yeni oyunun bizlerle olacağını söylemek mümkün. Oyunun tanıtımının da Mayıs-Haziran ayında yapılması bekleniyor.

Yeni oyunda Ghost karakterini yönetmek gerçekten oyun severler tarafından çok harika bir şekilde karşılandı. Ghost önceki oyunlarda da sevilen bir karakterdi ve bu karakterin ani ölümüyle çoğu oyun sever baya sinirlenmişti. Bu oyunda geçmişe dönüp, Ghost ile daha çok oynayabilmek ise oyun severleri oldukça mutlu edecek…