Teknolojiyi yakından takip etmek size de zor geliyor mu? Bu aralar teknoloji en çok da akıllı telefon sektöründe gelişme gösteriyor. Birçok ünlü marka her geçen gün farklı bir model ile bizi şaşırtıyor. Daha bir önceki modelin özelliğine alışamamışken birkaç ay sonra daha iyisi çıkıyor. Yıllarda sadece arama ve mesaj atma özelliği olan telefonları kullanan bünye artık bu modeller ile meşgul olunca ufak çaplı bir heyecan ve ilgi de otomatik olarak oluşuyor. Özellikle de son zamanlarda Tablet bilgisayar ile akıllı telefonları birleştirme fikri tüketicide oldukça heyecan yaratmış durumda. Bu konuda en iyi iş çıkaran markalardan birisi de hiç kuşkusuz Samsung; özellikle Galaxy Note serisi ile tüketiciye tablet ve akıllı telefon keyfini bir arada sunuyor.

Galaxy_Note_2

Akıllı telefon sektöründeki gelişmeyi en iyi sanal alışveriş siteleri tanımlıyor. Alışveriş sitelerindeki kampanyalar, yeni çıkan modellerin fiyatlarındaki sürekli düşüşler ve “yeni çıkanlar” arasına katılan farklı modeller. Kliksa, Hızlı Al, Hepsiburada ve Darty. Sizi teknolojiyi daha yakından takip etmeye ve uygun fiyatlarla artık teknolojiye ayak uydurmaya davet ediyor. Hatta indirim kuponları ve hediye çekleri ile bir davet daha gerçekleşiyor. Bu davetin adı da “daha uygun fiyatlarla alışveriş”. Davetlere icap etmek için bir adet indirim kuponuna ihtiyacınız var. Arama motorlarını ziyaret edin ve anahtar kelime olarak “Darty indirim kuponu” yazın. Ya da Kupon Sihirbazı, Kupon Al gibi kupon sitelerinin arama motorlarına alışveriş yapacağınız siteyi yazın. İkinci seçenek biraz daha cazip gelebilir zira vadesi dolmuş kuponlardan sıyrılmak size iyi gelecektir. Çünkü arama motorlarında bulacağınız kupon sitelerinin çoğunun sahte veya günü geçmiş kuponlarla zamanınızı boşa harcayacağını söylememize bile gerek yok. Örnek olarak Kupon Sihirbazı’nın bu linkteki sayfasını inceleyebilirsiniz.

galaxy-note-2

Tekrar konumuz akıllı telefonlara dönersek; şuanda sektöründe en çok Android işletim sistemli akıllı telefonlar tercih ediliyor. Bu yüzden akıllı telefon üreticilerin birçoğu Android işletim sistemini destekleyen son model telefonlar üretmekte. Android işletim sistemi ise bildiğiniz gibi Google markasına ait. Oyun ve programların sayısı ise yüzbinleri aşıyor. Söz konusu bu olunca tüketici de geniş bir ürün yelpazesini seçiyor. Android işletim sistemini tercih eden markaların sayısı da artmaya başladı. Örneğin Samsung kendi işletim sistemi olan BADA’yı ilk modellerinde kullandı ancak dünya çapında ünlü olmak için Android işletim sistemini tercih ediyor. Yakın zamanda yeni bir modeli ile de karşımıza çıkmış ve bu modelde de Android işletim sistemini tercih etmiştir.

Galaxy-Note-2-iphone

Samsung, S serisi kadar iddialı bir başka model ile yani Note 2 ile karşımızda. Note serisinin ilk telefonu zaten büyük bir ilgi çekmişti. Note 2 de merakla bekleniyordu ve beklenenleri de karşıladı. 5.5 inçlik dev bir ekran ile tablet pc mi yoksa telefon mu kullandığınızı ilk başta anlamak biraz zor olsa gerek. Evet, samsung yeni modelinde 5.5 inçlik dev bir dokunmatik ekran kullanıyor. Ekran ne kadar büyük olsa o kadar iyi olur diye düşünmüş ama tek elle tutmakta biraz zor oluyor açıkcası. Dört çekirdek 1.6 ghz işlemcisi ile ve Android’in son versiyonu 4.1 işletim sistemi ve 2 GB ram belliği ile akıllara zarar bir telefon sizi bekliyor. Ekran çözünürlüğü ise 1280x720p ki bu çözünürlük hala binlerce liraya satılan notebooklarda dahi yok. Dahili bellek ise arttırılmıyor 16, 32 ve 64 olarak aynı iPod gibi seçenekler var. 2 GB Rom ise daha hızlı işlem yapmanız için size fazlasıyla yetecek. Modelin hızlı olması gerçekten etkileyici. Tek kötü özelliği ise tek elle tutuşunun zor olması ki bir çok kişiye göre bu hiç dert değil. Sonuçta ortada 1280x720p çözünürlüğe sahip 5.5 inçlik dev bir ekran var.