Twitter mikro blog servisi farklı uygulamaları bünyesine katarak kullanıcılarının ilgisini tutmaya çalışıyor. Fotoğraftan sonra yeni müzik sayfası da çevrim içi hale getirildi. Her ne kadar şu ana kadar sayfayı kullanma şansı bulanlar az olsa da önemli bir yenlik kullanıcıların hizmetinde.

Twitter Müzik servisi

Twitter’ın yeni müzik sayfası servisini kullanma konusunda herkese izin verilmese de detaylar yavaş yavaş kullananlar tarafından didik didik edilerek bizlere yansıtılıyor. Bu sayfayı kullanıp bazı servisleri keşfeden tasarımcı tasarımcı Youssef Sarhan. Müzik uygulamasının giriş sayfasının HTML kodlarını incelemiş ve bu kaynak üzerinden bazı arayüz elemanlarını ve uygulamanın entegre olduğu bazı servisleri ortaya çıkarmış durumda. Bu entegre servisler arasında Spotify, Rdio, YouTube, SoundCloud ve Vevo gibi popüler isimler de bulunuyor. Bu servislerin Twitter’ın müzik uygulamasıyla entegre olacağı doğrulanmış görünüyor. Rdio ve SoundCloud üzerinden şarkı tweetlemesi bu servisi kullanma fırsatı bulan diğer kullanıcılar tarafından da açıklanmıştı. Görünen Twitter bu güncelleme ile kullanıcılarına müzik ile ilgili oldukça önemli seçenekler sunacak.

Uygulamanın nasıl kullanıcılacağı yönünde ipuçları da gelmeye başladı. “.iconmusic-player-btn-buy,” şeklinde işaretlenmiş olan kısım kullanıcıların uygulama üzerinden şarkı satın alabilmelerini sağlayacak. Uygulama içerisinde kullanıcılar arkadaşlarına müzik listesi ve sanatçı biyografisi önerebilecekler. Ancak şu bir gerçek ki, uygulama herkese açılana bunlar sadece kullananların bize verdiği detaylar. Daha fazla detay gelecek gibi görünüyor.