Akıllı telefon seçimlerini yaparken kamera kalitesi oldukça belirleyici bir özellik oluyor. Kameraların gittikçe gelişen seçenekleri var. Her gün daha iyi pixel özellikleri sunmaya başladılar. Farklı ve etkili çekimler yapmak isteyen kullanıcılar için farklı lenser daha iyi sonuçlar verebilir. Farklı lensler için KickStarter üzerinde oldukça dikkat çekici bir proje var. 

Wow lens

Proje Apple’ın iPhone cihazları için geliştiriliyor. WoW Lens isimli proje, yeni lensleri iPhone telefonunuzun kamerasına eklemeyi planlıyor. Amaçlanan en yi mobil fotoğraf ve video deneyimlerini sunmak. Sayıca artacak lenslerin her biri farklı ve özel kılıfıyla birlikte cihazınıza entegre edilecek.Bu lensler ile farklı fotoğraf çekimleri için geniş açı, yakın çekim, zoom gibi durumlarda size daha fazla detay ve daha iyi renk derinliği sağlamak amaçlanıyor. Örneğin: Bir binanın fotoğrafını çekerken normal kamera modunda binanın yarısını kamera açısına sığdırabiliyorsanız, bu lensleri kullanarak kameranızdan binanın tamamını görebilecek ve çekebileceksiniz.

Proje hayata geçerse bizleri daha kaliteli fotoğraflar ve işlevse kamera kullanımları bekliyor gibi. Projenin hayata geçmesi için 50 bin dolara ihtiyaç olduğu belirtiliyor. Proje hakkında bilgi edinebileceğiniz videoyu izleyebilirsiniz.