iPhone yeteneklerinden biri de kaliteli fotoğraf çekimleri. Fotoğrafları özellikle sosyal ağlat ve mesajlaşma uygulamalarını sayısının artması ile daha fazla kullanır olduk. Ama bazen fotoğrafı çekerken herkesin çekilecek fotoğrafta yer alması istenir. Dijital fotoğraf makineleri ile zamanlama var. Ancak sanırım bir eksiklik olarak iPhone kamerasında zamanlayıcı yani geri sayımla çekim yapma özelleiği yok. Tek başınıza ya da grup fotoğrafı çekmek için zamanlama özelliğini iPhone’a bir uygulama ile kazandırabilirsiniz: Camera Timer uygulaması.

Camera Timer

Uygulama ücretsiz ve iOS 4.0 ve üzeri tüm cihazlarda kullanılabilir. İki farklı modda çalışan bir uygulama. Tekli ve Çoklu çekim.

Tekli çekim (Single Shot) Modu : Geri sayım sayacını 1-60 saniye arasında ayarlayıp tek fotoğraf çekimi yapabileceğiniz bir mod.

Çoklu Çekim (Multi shot) Modu : Ardışık şekilde istediğiniz zaman dilimi içinde ve sayıda fotoğraf çekimi şansı veren bir mod. Birden fazla fotoğrafı arka arkaya çekebiliyorsunuz.

iOS işletim sistemli mobil cihazınızın kamerasına zamanlayıcı özelliği kazandıran ve ücretsiz olan bu uygulamayı indirmek için tıklayın.