Akıllı telefon ekranları boyut olarak giderek büyümeye başladı. Tüm telefon üreticileri daha kaliteli görüntüler de sunmaya çalışıyorlar. Akıllı telefon ekranınızda üç boyutlu film izlemenizde artık mümkün hale geldi. EyeFly 3D isimli uygulama bu işi iPhone modelleri için gerçekleştiriyor.

EyeFly 3D

EyeFly 3D, Singapur merkezli araştırma ekibi ile Temasek Polytechnic’in ortaklaşa geliştirdikleri bir teknoloji. Bu teknoloji sadece iPhone 5 ve beşinci nesil iPod touch ile uyumlu olarak çalışmakta.

Özelliğin çalışma stili şu şekilde : Ekran filmi Nano teknoloji ile geliştirilmiş ve içeriğinde bulunan 500 bin adet minyatüre edilmiş lens ile mevcut ekran filmlerinden ayrılıyor. Ekran filminde yer alan nano lensler sağ ve sol gözlere farklı görüntü yolluyor ve üç boyutlu içeriklerin gözlüksüz olarak izlenebilmesine imkan veriyor.

3 boyutlu kullanmadan bu uygulama ile film izleme şansına sahip oluyorsunuz. Bunun için EyeFly3D Vid ve EyeFly3D Img adlı programları mobil cihazlarınıza yüklemeniz gerekiyor. iPhone 5 ve beşinci nesil iPod touch dışındaki diğer cihazlar için çalışmaların sürmekte olduğu firma tarafından açıklanıyor. Uygulama, Mayıs ayında piyasaya sürülecek. Yurt dışındaki satış fiyatının 35 dolar olacağı söyleniyor.