iPhone kullanıcıları için AppStore bir deniz. O kadar çok ve çeşitli uygulama var ki insan bazen şaşırmıyor değil. Hele bir de özellikle Türkçe uygulama istiyorsanız işiniz biraz daha karmaşık hale gelebiliyor. İşte bu sorunu ortadan kaldırabilecek bir uygulama : AppTurka.

AppTurka

BakteriMedia tarafından geliştirilen AppTurka, AppStore üzerinde yer alan Türkçe uygulamalara kolayca erişmenizi sağlıyor. Eminim sizlerde sonuçları gördüğünüzde bu kadar Türkçe uygulamanın var olduğuna inanamayacaksınız. Uygulama sadece Türkçe uygulamaları bulmakla kalmıyor fiyatı düşen uygulamaları da bir liste ile sizlere sunuyor. Sade bir arayüzü ve kolay bir kullanımı var.

Sosyal ağ desteği de harika. Facebook veya Twitter ile uygulamaya girerseniz sizing beğenilerinize uygun olan uygulamaları sizing için listeliyor. Sevdiğiniz uygulamaları Twitter, Facebook veya SMS aracılığıyla arkadaşlarınızla paylaşma şansı da veriyor. İnanamayacaksınız ama uygulama ücretsiz ve reklamsız.

Bir kusur elbette var. Kullanıcılarına anlık bildirim sunmaması. Uygulamayı başlatmadan fiyatı düşen uygulamaları göremiyorsunuz. Fiyatının düşmesini beklediğiniz uygulamayı işaretleyip düştüğü zaman haber ver gibi bir seçenek koyulsa daha başarılı olacaktır.

AppTurka’yı buradan ücretsiz indirebilirsiniz.