Günlük hayatta kullandığımız birçok elektronik cihazda artık bu teknolojiden faydalanıyoruz. Özellikle akıllı cep telefonları, tablet, PC gibi bir çok elektronik cihazların kullanımının her geçen gün artması ile Bluetooth teknoloji bizlere oldukça önemli avantajlar getiriyor. İlk kullanıma başlandığı zamanlara göre cihazlara getirdiği güç tüketimini yeni güncellemelerle aşan bu teknoloji özellikle akıllı cepler için vazgeçilmez avantajlar getiriyor. İşte Bluetooth kullanım alanları.

Bluetoot

Eller serbest kullanım: Elimizi hiçbir cihaza sürmeden rahatça konuşmalar yapabiliyorsunuz. Bluetooth destekli kulaklıklar ve otomobil müzik ses sistemleri, telefonunuz cebinizdeyken görüşme yapmanıza izin veren birkaç farklı kullanım alanı.

Müzik dinlemek:  Bluetooth kulaklıkları sesi çok temiz bir biçimde aktarabiliyor. Telefon veya başka cihazlara bağlanan bu kulaklıklarla kablosuz olarak kaliteli müzik dinleyebiliyorsunuz. Hatta bazı otomobillerde direksiyon altındaki kumanda ile düğmeler aracılığıyla parçalar arasında geçiş yapmanız bile mümkün.

Klavye ve fareleri bağla kullan: Kablosuz olarak klavye – mouse bağlamanıza imkan veriyor. Tablet, akıllı cep gibi cihazlarda dab u donanım birimlerini kullanma şansı veriyor.

Dosya transferleri mümkün:  İki cihazınız arasında güvenle dosya aktarımını bu teknoloji sayesinde network veya internet bağlantısı olmaksızın Bluetooth sayesinde yapabilirsiniz.

İnternet bağlantısını paylaşıma aç: Mobil cihazlar için geliştirilen uygulamalar sayesinde telefon ve tabletler, internet bağlantısını Bluetooth üzerinden paylaştırabiliyorlar.