Müzik akıllı telefonların vazgeçilmez öğesi. Yanlız herkesin müzik uygulamasından beklentisi farklı olabiliyor. Bazıları sadece müzik dinlemek istiyor. Bu konuda akıllı telefonlar MP3 başta olmak üzere FLAC, AAC gibi pek çok müzik uzantısını çalabiliyorlar. Bazıları ise müzik dinlemek dışında üst seviye isteklerde bulunabiliyorlar. İşte onların beklentilerine yanıt verebilecek birkaç uygulama.

androidmuzik

Ekolayzır ayarı olmayanlara : Ekolayzır ayarı bulunmayan cihazlarda bu ses ayarını yapabilmeniz için PowerAMP adlı yazılım gayet başarılı. Bu ayarın dışında bas ve tiz ton ayarlamaları, stereo genişletme gibi pek çok ses ayarını da bu uygulama ile yapabilirsiniz.

PowerAMP’ı indir

Şarkının sözlerini arayanlara : Müzik dinlerken şarkının sözleri kafanıza takılıyorsa bu uygulama size göre. Türkçe çevirme modu olmasa da MusiXmatch uygulamasından şarkı sözleri bulmak için faydalanabilirsiniz. Albüm fotoğraflarını detaylı göstermesi ve şarkı sözlerini anlık olarak takip edebilme şansı vermesi ile uygulama hayli dikkat çekici.

MusiXmatch indir.

Winamp : Bilgisayarında müzik MP3 dinleyipte Wİnamp kullanmayan sanırım yoktur. Telefondan da Winamp’ı kullanabilirsiniz. Eminim farklı bir deneyim elde edeceksiniz

Winamp’ı buradan indir.