Google servisleri kullanıcıları tarafından çoğu kez tam not alıyor. Bu servislerden biri olan Translete, çeviri yapmak isteyen  bir çok kullanıcının tercihi. Artık bu popüler servisin Android sürümüne sahip cihazlarda offline yani çevrimdışı özelliği eklendi.

google translete

Google Translate servisi uzun süredir mobil cihazlar için de hizmet vermekteydi. Mobil sürümde akıllı telefon ve tablet bilgisayar üzerinden çeviri yapılabiliyor. Android sürüm için uygulamanın güncellemesi yayınlandı. Güncelleme ile kullanıcılar dil paketlerini offline yani internet olmadan da kullanabilme olanağı elde ediyorlar. İnternet varken dil paketlerini indirip cihazınıza yüklerseniz internet olmadan da bu dil paketlerini kullanabileceksiniz. Bu özelliği kullanmak için ayarlar menüsünde ‘çevrimdışı diller’ özelliğini kullanmak gerekli.

Özellikle yurt dışına çok sık gidiyorsanız internet kullanım oranınızı azaltarak çevirilerinizi artık offline olarak da yapabileceksiniz. Yurtdışında hem internet bağlantısı aramak zorunda kalmayacaksınız hemde internet kotanızı ve maliyetlerinizi çeviri işleriniz için harcamamış olacaksınız.

Android işletim sistemli cihazlarda uygulamayı indirmek için buraya tıklayın.