Apple anlaşılan Samsung’un Galaxy S4 modeline cevap vermek konusunda geç kalmayacak. Büyük ses getiren Samsung Galaxy S4’ü piyasaya sürüldüğü süreden çok geçemeden Apple yeni modeli iPhone 5 hamlesini hızlandırıyor. Söylentilere göre piyasaya sürülme zamanı Haziran ayı olacak.

apple samsung rekabet

Apple bu yeni modeli ile mobil pazardaki en büyük rakibi Samsung’a özellikle de Galaxy S4 modeline rakibi de koyacak gibi. Analistlerin, Haziran ayında çıkacağını söylediği iPhone 5S’in ilk ay için 4 milyon adet satabileceği belirtiyor. Zaten iPhone ilk çıktığında satış rakamı ilk haftada tam 5 milyon rakamını satmıştı.

Apple’ı takip eden analistlere gore yeni model iPhone 5S, daha hızlı bir işlemci, daha iyi bir kamera ve geliştirilmiş yazılım ve donanım özelliklerine sahip olarak kullanıcılarının karşısına çıkacak. Son satın almalarla beraber NFC (yakın alan iletişimi) teknolojisi, iPhone 5S’te olması beklenen bir diğer özellik olarak durmakta.

Apple’ın bir diğer satın aldığı AuthenTec güvenlik firması akıllara iPhone 5S ile parmak izi teknolojisi kullanılacak mı sorusunu da getirmiyor değil. Ama analistlere göre bu özellik bir sonraki modelde yani iPhone 6’ya kalacak gibi görünüyor.