Sosyal ağ konusunda Facebook üstünlüğü hala devam ediyor. Fakat Google+ kolay kolay yabana atılacak bir rakip değil. Kullanıcı sayısı her geçen gün artıyor. Google’ın desteğindeki Google+ sosyal ağının mobil uygulaması hem iOS hemde Android sistemler için güncellendi.

Google+

Google+ arkasında Google gibi bir dev olmasına rağmen henüz Facebook kadar etkili bir platform haline gelmediği söylenebilir. Her ne kadar yeterli etkiyi yaratamasa da kullanıcı sayısı bakımından yapılan araştırmalara göre Twitter’ı geride bıraktığı görülmektedir. Google+ güncellemelerle mobil ortamda da rakiplerinden geri kalmayacağını göstermekte. Hem Android hem de iOS kullanıcıları için güncellemelerle yeni özellikler getirdi.

Bu yeni özelliklerden daha fazla etkilenen iOS gibi görünüyor. Mobil uygulama da yeni özelliklerle fotoğrafları kesebiliyor, döndürebiliyor ya da Instagram benzeri filtrelerle daha iyi görüntü sonuçları yakalamanız sağlanıyor. Bu özellikler için Snapseed ile anlaşılmış ve Snapseed uygulamasının barındırdığı tüm temel özelliklerin artık Google+ mobil uygulamada da görebileceğiz. Android sürümü için de yenilikler var. Performans geliştirmeleri,  ufak tasarım değişiklikleri ve fotoğraf navigasyonu sırasında kolaylıklar yeni özellikler olarak Android sisteminde.