Google’ın harita uygulamalarında Apple ile arasındaki rekabette önemli avantajlara sahip. Bu uygulamalarda Google daha başarılı. iOS 6 ile gelen Maps uygulaması pek başarılı sayılmaz. Hatta Apple CEO’su bile bu uygulamanın  pek başarılı olmadığını kabul ediyor. Apple yeni satın almalar, güncellemelerle sanırım bu farkı da kapatacaktır. Google Maps’in bu sorunları yaşaması üzerine Google iOS için Google Maps uygulamasını AppStore yerleştirdiğinde indirme rekorları kırdı. Google şimdi de bu uygulaması için ipuçları yayınladı. İşte o ipuçları :

Google Map

1- Harita üzerine bir pin yerleştirmek için aşağıya doğru bastırın ve herhangi bir yerde tutun. Pin belirli bir adresi göstecektir. Bu konumu paylaşmak için bilgi sayfasını görüntüleyen bir seçenek olur.

2- Sokak görünümü moduna geçmek için harita üzerinde herhangi bir yere basın ve basılı tutun. Daha sonrada harita üzerindeki bilgiler sayfasına dokunun. Burada Street View yani Sokak görünümü modunu etkinleştirebilirsiniz.

3- Telefonunuzu sallayarak Google uygulaması hakkında geri bildirim gönderebilirsiniz.

4- Sağ veya sola kaydırarak bilgi sayfasından konumunuzla ilgili ek yol tarifi bilgisi alabilirsiniz.

5- Sağ alt köşedeki üç noktaya dokunulduğunda trafik, toplu taşıma, uydu, ve hatta Google Earth dahil çeşitli görünümler arasında geçiş yapabilirsiniz.

6- Harita yardımı ile bir gezi yada seyahat yapıyorsanız sol üst çubuğu kaydırarak bir sonraki rotanızı görebilirsiniz.

7- Haritada uzaklaştırma ve yakınlaştırma yapmak için bir konuma çift dokunun ve parmağınızla yukarı aşağı sürükleyin.

8- Sağ üst kısımda bulunan profilinizdeki resminiz üzerine dokunduğunuzda kendinize ait bir ev veya iş adresi girebilirsiniz.

9- Ekranın sol alt kısmında Konumum düğmesine iki kere dokunarak pusula moduna geçiş yapabilirsiniz.

10- Bilgi sayfası düğmesine çift dokunduktan sonra  kaydet butonuna dokunursanız favori yerlerinizi kaydedebilirsiniz.