Online FPS oyun sistemlerinde söz sahibi iki şirket; Sony Online Entertainment ve ProSiebenSat.1 Games bu oyunda bir araya geliyor. Çok iyi aksiyon sahnelerine vakıf olan planetside 2, yeni oyunda yine meraklılarına heyecanlı dakikalar sunacak gibi görünüyor.

Çoklu oyunculu sistem ile MMO oyunları arasında aksiyon adına kayda değer bir başarı sağlanmış, şimdi de kullanıcılardan bu başarının tasdik edilmesi açısından yayına girdi diyebiliriz. Bakalım kullanıcı yorumları açısından da bu başarıyı sağlayabilecek mi.

planetside 2

Oyun başlangıcında 3 farklı cumhuriyet size kapılarını açıyor; Terran Cumhuriyeti, Yeni Birleşim ve Vanu Hükümdarlığı. Bunlardan dilediğinizi seçebiliyorsunuz. Seçtiğimiz cumhuriyetten sonra gezegenimiz olan Auraxis‘in hakimiyetini alma çalışmalarına başlayabilirsiniz.

Göreceksiniz ki planetside kendini bir hayli geliştirmiş. Kendinizi akıl almaz bir savaş içerisinde bulabileceğiniz oyunda, karada, havada, süngünüzle veya aracınızla karşı atağa geçebilir ve savaş aksiyonunu doyasıya yaşayabilirsiniz.

Sony Online Entertainment’ın başkanı Jonh Smedley, daha önce böyle bir oyuna tanık olmadığınızı söylüyor. Hayli iddialı bir çıkış yapan oyunu; planetside 2 indir dediğimizde Tamindir kalitesinde indirebilir ve hemen oynamaya başlayabilirsiniz.