Akıllı telefonlar için uygulama çeşitliliği artarken bazı uygulamalar içi alternatif arayışları da artıyor. Kullanıcıların en fazla tercih ettiği uygulamalardan biri anlık mesajlaşma uygulamaları. Akıllı telefonlar için olan bu uygulamalardan en fazla kullanıcı sayısına sahip olanı sanırım WhatsApp isimli uygulamadır. Öyle ki  akıllı telefon kullananlar için bu uygulama sms yerine geçti desek abartmamış oluruz. Alternatif arayanlara müjde : Talkbits isimli uygulama.

Talkbits

Kötü haber şu ki; WhatsApp indirimlerde artık yıllık bir ücret talep etmeye başlayacak Bu da aynı tarz uygulama arayanları alternative uygulamalara itiyor. Bu noktada Talkbits isimli uygulama sanırım imdada yetişecek. Bir zamanların popüler cihazı telsiz mantığı ile çalışan bir uygulama. Bir diğer deyişle konum tabanlı sesli mesajlaşma servisi.  Talkbits ile merkezi olarak açılan kanallarda kullanıcılar, istedikleri gibi konuşabiliyor. Bahsi geçen bu kanallar arasında Moskova, Londra, San Francisco şehirlerin yanında ülkemizde İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir, Antalya gibi şehirler, Bağdat Caddesi, Sabiha Gökçen Havaalanı gibi yerel noktalar da yer bulmuş durumda.

Talkbits 2013 başından bu yana hizmet sunuyor. Bir Rus girişimi ve Rusya dışında ABD ve İngiltere dışında üçüncü ülke olarak Türkiye’de kullanıcılara sunuluyor. Alternatif WatsApp benzeri uygulama arayanlar umarım Talkbits ile aradıklarını bir parça olsun bulurlar.

Bir Rus girişimi olan Talkbits 2013’ün başından itibaren hizmet sunarken, Rusya’nın dışında şimdilik ABDve İngiltere’den kullanıcılarına hizmet sağlarken üçüncü ülke olarak Türkiye’de kullanıcıları bekliyor.

İndirmek için tıkla.