Flickr fotoğraf paylaşımı için oluşturulmuş bir platform. Ülkemizde Facebook, Twitter gibi sosyal ağlar gayet iyi bir şekilde bilinip kullanılıyor. Fakat Flickr onlar kadar şanslı olmasa da kullanıcı sayısı gittikçe artmakta. Flickr hesabınızı oluşturup sizler de fotoğraf paylaşımına başlayabilirsiniz. Tanıtacağımız android uygulamasının amacı ise harita üzerinde Flickr fotoğraflarını görmemizi sağlıyor: Flickr Earth.

Flickr Earth

Uygulama şu özelliklere sahip:

  • Nerede bulunuyorsanız oranın fotoğraflarını bulup size gösteriyor ve bulunduğunuz yerle ilgili görsel öğelere erişiyorsunuz. Sizin o anki konumunuzu bularak harita üzerinde işaretliyor ve Flickr üzerine daha önceden yerleştirilmiş fotoğraflar varsa haritalı bir şekilde ikonlarla gösteriyor.
  • İstediğiniz bir yeri harita üzerinden aratarak o yere ait paylaşılan fotoğraflara da göz atabiliyorsunuz.
  • Coğrafi bölge belirleyip orada çekilmiş fotoğraflar arasında istediğiniz etiketi de aratabiliyorsunuz.
  • Flickr desteğiyle bu platform kayıtlı fotoğraflar arasında ayrıntılı sorgular yapma. Örneğin : Belirttiğiniz etiketlerde, belirttiğiniz tarihlerde çekilmiş fotoğraflar arasında arama gibi.
  • Bir fotoğrafa ilişkin etiketler, çekildiği tarih, harita üzerinde çekildiği konum, fotoğraf makinası modeli, aynı kullanıcının başka fotoğrafları gibi ayrıntılı bilgileri görebilme.
  • Fotoğrafları telefonunuza kaydetme veya arkadaşlarınızla e-mail, WhatsApp, Facebook, Twitter gibi ortamlardan paylaşma.

Google Play Uygulama Linki için tıklayın.