MessageMe uygulaması da diğer muadilleri gibi (Skype, Viper, Whatsapp, Tango…) mobil olarak anlık mesajlaşma ve iletişim uygulaması olarak karşımıza çıkıyor. MessageMe uygulaması mağazalarda henüz yeni yer almasına rağmen çok başarılı bir ivme yakaladı. Adından da oldukça fazla söz ettirmeyi başardı.

Bu mesajlaşma aracı da sizden birçok izin istiyor. Diğerleri de sizin rehberinize erişim, telefon numaralarınızı kullanma gibi izinler talep ediyor. Ancak MessageMe de bu izin olayını bir adım öteye taşımış gibi görünüyor. Mesela günlük verilerinize bir göz atmak da istekleri arasında yer alıyor. Bunlar tabiki başlıca olarak reklam faaliyetlerinde kullanılacak muazzam veriler.

messageme

MessageMe indirme işlemini yerine getirdiniz (Verdiğimiz link android kullanıcıları için geçerli). Artık bu platforma bir üye olmanız gerekiyor. Üye olma aşamasını iki şekilde yerine getirebilirsiniz. Birincisi istenilen bilgileri girerek üye olabilirsiniz. İkinci seçenekte ise facebook üzerinden yetki vererek üye olabilirsiniz. Ancak facebook ile yetki verdiğinizde duvarınızda izinsiz paylaşımlar da olabileceğini unutmamak gerek. Çok abartacaklarını sanmıyorum fakat bunu yine de bilin diye ayrıca vurgulamış olalım.

MessageMe profil sayfanıza yine kişisel olarak kapak fotoğrafı veya kişisel bir fotoğraf ekleyebiliyorsunuz. Kullanım ve tasarım olarak whatsapp’a benzediğini söyleyebiliriz. Bu uygulamayı apple kullanıcıları da MessageMe (iOS) linkini takip ederek indirebilirler.

Sizce nasıl bir uygulama ve muadillerine göre nasıl farklılıkları bulunuyor? Sevdiğiniz ve sevmediğiniz yanlarını yorum yazarak bizimle paylaşabilirsiniz…