Android açık kaynak kodlu. Bu nedenle açık kaynak kod yazarları her gün yeni yeni uygulamalar geliştiriyor. Kullanıcılar elbette kendileri için gerekli olan uygulamaları seçebilir. Fakat bazen indirilip kurulan bir uygulama telefonda kalmaya devam ediyor. Bu da hız ve performans sorunlarına neden oluyor. Keşke kuracağımız uygulamayı deneme şansımız olsa diyorsanız çözüm :  BlueStacks .

BlueStacks

Android uygulamalarını telefona kurmadan BlueStacks Cloud Connect programı sayesinde  deneyebiliyorsunuz. Android uygulamalarını yani .apk uzantılı uygulamaları bilgisayarımızda açabiliyorsunuz.  Windows ve Mac işletim sistemli bilgisayarımızda veya Windows tabletimizde bu dosyaları açma şansınız var. Bu size beğendiğiniz uygulamaları hem telefona hemde bilgisaya yükleme imkanı veriyor. Tabii ilgilenmediğiniz beğenmediğiniz uygulamaları da elemiş oluyorsunuz.

Bu uygulama ile aklınıza gelen her Android uygulamayı (oyunlar, internet mesajlaşma uygulamaları, sesli sohbet uygulamaları)  bilgisayarımız da kullanabiliyoruz. Uygulama tamamen ücretsiz bir yazılımdır. Windows ve Mac işletim sahibi kullanıcılar içindir ancak düşük sürümlerde yavaşlamalar yaşanabilir.

Uygulamanıni adresi: http://bluestacks.com/