Apple ürünleri için genelde pahalı oldukları söylenir kullanıcılar tarafından. Belli oranda haklılık yanı var bunun. 2012 sonlarında eBay üzerinde Apple ürünleri satan “Refurbished-Outlet” adında bir outlet bölümü bir çok kişinin dikkatini çekmişti. Hatta bu sanal vitrinin Apple’a ait olduğunu öne sürenler bile olmuştu.  Ancak mağazada “güncellenmiş” ve Apple’ın kendi resmi mağazalarından bile düşük fiyatlı rakamlarıyla ürün bulunması kafaları karıştırmıştı.

9to5Mac firması, siteyi daha yakından incelemiş. Vardığı sonuç ise bu sanal outlet mağazası gerçekten de Apple tarafından işletildiği. “Deneme sürümü” olarak tanımlanabilecek site, Apple kullanıcılarına büyük indirim fırsatlarıyla ürünleri sağlıyor. Bu sanal vitrinde yalnızca fiyatlar değil, ürünlerin kendisi de “güncellenmiş” durumda.  Ürünlere göz attığımızda rastlayabileceğiniz açıklamalar dikkat çekici : “ilk günkü gibi yeni hale getirilmiş”, “ısınma testlerini başarıyla geçmiş”, “Apple tarafından test edilmiş son kalite ürün”.

Apple Mağaza

Sitedeki ürün fiyatları da oldukça değişken ve neredeyse her gün değişiyor. Örneğin Apple’ın 209 dolardan satışa sunduğu 32GB iPod Touch 179 dolar. Apple şimdilik “Refurbished-Outlet”  adındaki sanal vitrin ile ilgili bir açıklama yapmadı.