Akıllı telefonu olup da uygulama yüklemeye çalışmayan her halde kalmamıştır. Bu konuda hem Apple hemde Google elbette rakip tanımayan firmalar. Ancak her talebe gore ücretsiz alternetifler de çıkmakta. İşte size ücretsiz uygulama mağazaları : Antiroid ve AlternativeTo.

Artık kullanıcılar telefon satın alırken uygulama desteği olup olmadığını sorguluyor ve ücretli ücretsiz uygulamalara nereden erişebileceğini öğrenmeye çalışıyor. Uygulamalar tablet, telefon, oyun konsolu hatta televizyonlar için bile geliştirilmeye başladı. Üretici firmalar uygulamalarını kendi ürünleri için zaten veriyor. Ama bu kadar uygulama arasından aradıklarımıza ücretsiz erişebilmek oldukça önemli hale gelmeye başladı. Google ve Apple kendi mağazaları bu işi halletmiş görünüyor. Ama kullanıcılar kredi kartı tanımlama ve uygulamalar için para ödeme zahmetine girmek istemiyor. İşte bu internet sitesi size alternative olabilir. Telefon ve tabletleriniz için ücretsiz bir çok uygulamayı bulabilirsiniz.

Ücretsiz uygulamalar

Antiroid

Adından da anlaşılacağı üzere Android uygulamalarını barındıran bir site. Google Play Store’da yer alan  ücretli bir uygulamaların kısıtlı sürümlerini bulabilirsiniz. Tabii ki ücretsiz alternatifler mevcut.  Arama çubuğuna ücretsiz alternatifini aradığınız uygulamayı yaz ve site sana bir yığın  ücretsiz alternative uygulamayı getirsin.

AlternativeTo

iOS, Android, Windows Phone, Blackberry, Windows, Linux gibi bir çok sistem için ücretsiz alternatif uygulama bulabilirsiniz. Arayüzü biraz daha karışık gelebilir. Ama yine de etiketler ve kategoriler ile aradığınız ücretsiz uygulamalara kolayca ulaşabilirsiniz.