Akıllı telefonlarımız artık bizim için planlar bile yapacak sanırım yakında.  Şuan için siz listenizi girerseniz yapılacakların sizi uyarıp bunu yapmalısın diye size hatırlatabiliyor. Aslında bu tarz bir çok uygulamayı AppleStore içinden bulmanız mümkün. Hatırlatıcı notlar alma isteği olduğunda akıllı telefonlar bizlere oldukça yardımcı oluyor. Biz bunların içerisinden en popüler olanlardan birini tanıtacağız : Clear.

Özellikle belirli türde kullanımlar için “biçilmiş kaftan” tabirini hak ediyor. Lafı fazla uzatmadan incelememize başlayalım.

Not uygulaması

Realmac Software firması tarafından geliştirilmiş bir uygulama. Boyutu 4.9 MB ve fiyatı ise 3.59TL. Clear uygulası ana menüsü., oluşturulan listelerin göründüğü ekran ve listelerin içeriğinin yer aldığı üç ayrı ekrandan oluşuyor. Kullanımı oldukça kolay.

Uygulamalarının en önemli özelliği,hızlı açılabiliyor olması. Size günlük hayatınızda gördüğünüz, okuduğunuz her şeyi unutmadan not almanızı sağlıyor. Clear bu açıdan size müthiş yardımcı bir uygulama. Kullanımı da oldukça basit ve işlevsel. iPhone 4S üzerinde ortalama 1-2 saniyede not almaya hazır hale geliyor. Alternatif not uygulamaları arıyorsanız Evernote veya Wunderlist’i önerebiliriz.

App Store sayfası için tıklayın.