Bilmediğiniz bölgelere giderken aracınızda navigasyon cihazınızın bulunması kadar büyük bir kolaylık yok. Adres sorup yol tarifi almaktansa cihaz bu işi sizin için yapıyor ve yolunuzu rahatça buluyorsunuz. iPod sahibi iseniz ve Wi-Fi bağlantısı varsa navigasyon cihazının yaptığı işi yapabilecek bir uygulama var: Bad Elf GPS dongle.

Bad Elf GPS

Bad Elf firması pek çok iPod kullanıcısı cihazının GPS bağlantısı olmamasından yakınanlara bu cihazlarda kullanabilecekleri bir dongle hazırlamış. Bu dongle 33x27x10 mm boyutlarında 30 pin bağlantısına sahip tüm iPod ve iPad modelleri ile uyumlu.  2.5 m hata payı ile aracınızda kullanabilirsiniz. Dokunmatik ekran problem yaşadığınız navigasyon cihanızdan da kurtulmuş olursunuz. Ürünün  içinde micro-USB var ve arabanızda çakmak girişinden şarjı mümkün. Tabii bu cihazla Apple cihazınızı da şarj edebilirsiniz.

Ürün fiyatı 99 Dolar. İçinden çıkan yazılımla birlikte kullanıyorsunuz. Ayrıca isterseniz Navigon, TomTom ve Garmin gibi diğer iOS yazılımları ile de bu cihazı kullanabilirsiniz.

Eski kenarda duran iPod cihazlarınızı değerlendirmek için bence akılcı bir çözüm üretiyor.