Facebook artık o kadar çok hayatımızın içerisinde yer alıyor ki resimlerimizi, videolarımızı, paylaşımlarımızı hep bu ortamda tutuyoruz. Hesap bir kaybolursa vay halimize hani. Keşke bu ortamın yedeğini alabilsek diyeceksiniz. Bunun farklı çözümleri mevcut. Ama bir de profilimizi bir kitap yapsak fena olmaz mı ? Facebook’daki etkinliklerinizi, paylaşımlarınızı, içeriklerinizi ve fazlasını gerçek bir kitap haline getirip kendi Facebook kitabınızı yapmanızı sağlayacak harika hizmetler aslında internette var.

 

Facebook Haber Kaynağı

Blurb Facebook Book

Facebook hesabınızdaki sayfalarındaki fotoğrafları, profilinizi ve etiketlendiğiniz fotoğrafları seçerek,isterseniz yorumları kaldırarak kitap yazmanızı sağlıyor. Ktabın bir iPad sürümünü de oluşturabiliyorsunuz.

Social Memories

Çok kolay bir biçimde gerçek bir kitap elde edebilmeniz için Social Memories’in Facebook uygulamasına gidip, bir tarih aralığı ayarlamanız yeterli oluyor.

Fonicle Facebook Chronicle

Fonicle, durum güncellemelerinize odaklanıp ve bunları temel alan bir kitap yapıyor. Tarih, arkadaş seçimlerinizi kitap içeriğine katabiliyorsunuz. Fonicle’ın oluşturduğu Facebook sayfasını beğenirseniz onu PDF olarak da kitabımızı indirebiliyorsunuz.

Tabii ki bu uygulamalar bedava değil.