Androidli tablet veya akıllı tefonlarınızda vakit geçirmek için bazen oyun ararız. Fakat bana göre eğlenmek istediğinizde dahi bir şeyler öğrenmek istiyorsanız yarışma uygulmaları en güzeli. Bu yazıda bir kaç yarışma uygulamasını android sistem kullanıcılarına tanıtacağız.

 android yarışma uygulaması

Var mı? Yok mu?, Bilgi Yarışması Uygulaması

Yarışma sırasında kullanıcılara cevabı yalnızca “var” veya “yok” olan sorular yöneltiyor. İçerisinde 11 farklı seviye bulunuyor. Her seviyede ise cevaplayabileceğiniz 15 farklı soru yer alıyor.  Sorulara cevap verebilmek için süreniz 10 saniye. Ücretsiz olarak kullanıcılara sunulan uygulamayı  Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz.

Kim Bilir, Android Bilgi Yarışması Uygulaması

Sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerindeki arkadaşlarınız ile de yarışa bileceğiniz bir uygulama.  Her hafta yeni sorular ekleniyor. İçerisinde şu anda 30.000’e yakın soru bulunuyor. Facebook arkadaş listenizdeki kişiler ile oynayabilir, haftalık olarak en fazla doğru cevap veren ilk üç kullanıcı arasına girmeye çalışabilirsiniz.  Internet üzerinden arkadaşlarınız ile yarışabildiğiniz gibi internet bağlantınızın olmadığı durumlarda tek başınıza da yarışabilirsiniz. Ücretsiz olarak Android cihaz kullanıcılarına sunulan uygulamayı  Google Play Store sayfasından indirebilirsiniz.

Büyük Risk, Android Bilgi Yarışması Uygulaması

Akıllı telefonlarınızda ve tablet bilgisayarlarınızda yarışabileceğimiz bir bilgi yarışması uygulaması.  Uygulama 9 farklı zorluk seviyesinde olan bölümlerden oluşuyor. Bu bölümlerde toplamda 54 kategoride 300’e yakın farklı soru bulunuyor. İstediğiniz kategoride istediğiniz puana sahip soruları cevaplamak için seçebiliyorsunuz. Android cihaz kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulan oyunu Google Play Stor’dan indirip kullanabilirsiniz.

Mı Acaba? Android Bilgi Yarışması

Türk geliştiricilerin yazmış olduğu bir uygulama. Google Play Store üzerinde ücretsiz olarak sunuluyor. Sorduğu soruyu tekrar sormayan uygulama verdiğiniz doğru cevaba göre ve cevapladığınız süreye göre puan vermekte.  Tamamen ücretsiz olarak sunulan yarışmada 3 yanlış hakkınız bulunmakta.