Android kullanan sistemlerin sayısı her geçen gün artıyor. Akıllı telefonlar, tabletler, kameralar ve hatta buzdolabı, navigasyon cihazı gibi birçok cihazda android sistemi karşımıza geliyor. Android şimdi de bilgisayarlarda yerini alıyor.  Fiyatı uygun tutulacağı söylenen CoolShip Android bilgisayar yenilebilir yapısı ile yakında kullanılmaya başlanacak.

Coolship Android bilgisayar  klavye formunda hazırlanmış ve 1.5 GHz hızında çalışan ARM çift çekirdekli işlemci sahibi.  1 GB RAM’e sahip olan modelde 4 veya 8 GB dahili hafıza yer alacak. Bilgisayarlarda olan VGA, HDMI, USB, Eternet portları aynen var ve Wi-Fi özelliği de yer alıyor.  Ses kalitesi de gayet iyi.  Android 4.0 ICS işletim sistemine sahip olan modelde klavye üzerinden kullanılabilir kısa yollar tuşu da yer alıyor.

Androidli bilgisayar

Açıklamalara göre Indiegogo üzerinden yapılacak 89$ değerinde bağış ile Nisan ayında sahip olunabilecek olan CoolShip Android bilgisayarın özellikle çocuklar için oldukça kullanılır bir cihaz olacak gibi görünüyor.  Ancak sistem özellikleri iş için yapacağınız uygulamalarda geri kalmayacağını göstermekte.  CoolShip projesi hedeflediği 10.000$’lık oranı yakaladığında proje daha detaylı olarak sunulacak.