Skype’den sonra gelen popüler video chat uygulaması Tango, 100 milyon kullanıcısıyla hizmet vermeye devam ediyor. 100 milyon kullanıcı sevinci ardından Tango, iPad uygulamasını da yayın hayatına soktuğunu duyurdu. Böylelikle iPad sahibi Tango kullanıcıları HD kalitesinde videolu görüşmelerine devam edebilecekler.

tango

TechCrunch‘da yazılan bir habere göre 87 milyon dolar destekli Tango’nun son dönemlerde hızlı bir yükseliş yakaladığı bahsediliyor. Dünya genelikde 212 ülkede 100 milyon kullanıcısının %10’u günlük, %44’ü ise aylık olarak aktif kullanımda yer aldığı belirtiliyor.

2009 yılında kurulan ABD merkezli şirket, yükseliş grafiğiyle başarılarla dolu bir yayın hayatı çizdi. Özellikle son zamanlarda videolu chatin kullanımının hızla artması sonucu devreye giren Tango, 3 yıldan kısa bir sürede 39 dilde 100 milyon kullanıcıya ulaşmayı başardı.

Tango ekibi kendilerini video chat aracı değil de sosyal ağ olarak bahsedilmesini uygun görüyor. Çünkü kullanıcılarının çoğuna diğer sosyal ağların da sunduğu bir çok özelliği sunuyorlar.ar. Fotoğraf, video paylaşımı, mesajlaşma ve oyunlar Tango’yu diğer uygulamalardan ayırt ederek sosyal ağ tanımına yaklaştırıyor.