Android sistemler bazı kullanıcılar için karmaşık gelebilir. UIU adlı şirket Android sistemlerinde tecrübeli olmayan kullanıcıların işlerini kolaylaştırmak için, bulut destekli bir launcher (giriş ekranı) üzerinde çalışıyor. Akıllı cepleri kullananların sayısı arttıkça kullanmakta zorlananların sayısının artması da kaçınılmaz hale geliyor.

Firmanın hedefi akllı cepleri yeni kullanmaya başlayanlar. UIU projesi yatay kayan “slaytlardan” meydana geliyor. Bu slaytlar, Android’deki giriş ekranlarının yerine geçiyor ve her slayt, büyük kısayollarla veya düğmelerle temsil ediliyor. “Notice board” slaytı ile de direk olarak uyarı merkezine erişmeniz de mümkün oluyor.

samsung-galaxy-grand

Aslında yapı basit bir galeri ve kamera uygulaması denilebilir. Fotoğraflarınızı kendi bulut platformuna yedekleme proje ile mümkün hale geliyor. Yedeklenen bu içeriklere masaüstünden, web tarayıcınızla erişebiliyorsunuz. Kısaca bulut hizmeti devreye giriyor. Proje firması hedeflerinin öncelikle akıllı cep satışlarının yüksek olduğu Avrupa ülkelerini ve ABD’yi hedef alınacağını söylüyor. UIU, bu projesi ile beraber ceplerde kendini göstermeye başlayabilir.