Facebook yeni bir değişiklik daha yaptı. Kullanıcısı her geçen gün artan Facebook, tahmin edlildiği üzere yeni tasarım ve haber kaynağı özellikleri ile karşımızda. Özetle Facebook artık haber kaynağı ile online bir gazeteye benzeyecek.
CEO’su Mark Zuckerberg’in açıklamaları ile yeni özellikleri açıkladı. Özetle Facebook haber kaynağı artık online bir gazete gibi. . Resimler, mobil cihazlarımızın uygulamalarında olduğu gibi artık daha büyük görüntüleniyor. Başka bir deyişle, haber kaynağında göreceğimiz resimler de, Zaman Tüneli resimleri gibi olacak.

Facebook Haber Kaynağı

Tabiki yeni haber kaynağı yapısında en etkileyici yenilik, kullanıcıların özelleştirmeleri için düzenlenebilir olması. Kullanıcılar kendi seçimlerine göre, sayfada isterse sadece resimleri, isterse sadece müzik ya da videoları görmek isteyebilir. Aynı şekilde, dilerse üyeler sadece takip ettiklerinin yer aldığı bir haber kaynağı sayfası ya da sadece arkadaşlarıyla ilgili iletilerin göründüğü bir haber kaynağı görmek isteyebilir. İşte bütün bu seçimleri üyeler kendisi haber kaynağı ile düzenleyebilirler.

Facebook, Zaman Tüneli ile ciddi bir değişikliğe gitmiş, başta kullanıcılarının tepkisini alsa da bu uygulamayı oturtmayı başarmıştı.Facebook kullanıcılarını memnun edebilmek adına her gün yeni değişikler yapıyor. Bakalım bu değişiklik kullanıcıların ne kadar hoşuna gidecek mi ?

Yeni tasarım sonrası nasıl bir Facebook ile karşılaşacağınızı şimdiden görmek isteryenler  Facebook’un özel olarak hazırladığı “https://www.facebook.com/about/newsfeed” adresine girip ve sayfanın en sonundaki düğmeye basarak adınızı bekleme listesine kaydettirebilir.