Microsoft daha önceleri, Rt ve Surface adlı 2 tableti ile piyasaya girmişti. 2013 yılında çıkaracağı 20’inçlik tablet‘in haberini vermesi ise herkezi şaşırtmış durumda gibi gözüküyor.

Verilen haberlere göre Microsoft yeni projesi olan 20 inçlik tableti tasarlaması için, CES 2013 fuarında tablet konusunda iyi olduğu ispatlayan teknoloji devi Panasonic ile anlaşmış durumda. Son açıklamalara göre tabletin çözünürlüğü 3840 x 2160 pixel, bu çözünürlük desteğinden dolayı gayet yüksek ve kaliteli bir görüntü performansı alınabilecek.

surface_20inch-shady

Tablet’in piyasaya çıkış tarihi tam olarak belirtilmesede bu yıl içerisinde piyasada satışa hazır durumda olması planlanmış.

Ayrıca diğer teknik bilgileri hakkında bir bilgilendirilme yapılmamış fakat Microsoft’a ait bir tablet olacağı için işletim sistemi olarak üzerinde Windows 8 Pro bulunacağına dair hem fikir olunmuş durumda.

Diğer bir haber ise Microsoft’un oyun severlerler için hazırlardığı 7 inçlik küçük boyutlarda olan Surface tablet ile ilgili. Surface oyun severler için bir donanım ile tasarlanmış ve yakın bir süre içerisinde piyasaya tekrar sürülecek durumda.