MacRumors sitesinin yayınladığı habere göre 5.Nesil iPad’in kapağı internete sızdı.
Bildiğiniz üzere Apple bu yıl yeni iPad ve iPad mini modelleri nin yeni nesillerini piyasaya çıkarması bekleniyordu fakat bunun zamanı konusunda kesin bir karar çıkmadı, bazı kaynaklardan edindiğimiz bilgilere göre gelecek ay 5. nesil ve 2. nesil mini modelleri tanıtılacak, bazı kaynaklar ise Apple ın klasik olarak Eylül ayında tanıtacağı belirtiliyor.

Bunlar tartışılırken Apple firması ile anlaşması olan bir firmadan sızan bir resim tüm medyayı sarstı, bu resimde 5.nesil ipad’in kılıfı yer alıyor.

Bu kılıflar MiniSuit adlı üretici tarafından üretiliyor, ancak resmin 5. nesil ipad’in tasarımını ne kadar doğru derecede yansıttığına tam karar veremedik. Kılıf diğer ipad modellerine göre daha dar bir yapıya sahip, ekran kenarları biraz daha inceltilmiş gibi gözüküyor böylece ipad aynı boyutta kalmış fakat kasa biraz daha daralmış, daha önce açıklanan verilere göre ise 5. nesil iPad, iPad mini ile aynı tasarımda olacağı iddiaları yer alıyordu, bu kılıf bunları doğrular niteklikte. Özellikle kılıfın alt kısımlarına baktığımızda stereo hoparlör çıkışları dikkatimizi çekiyor, ve kılıfın önceki ipad modellerine göre daha ince olduğuda belli oluyor.

Apple firması sızıntı konusunda daha önceleri daha tedbirliydi, fakat artık bu konunun üstesinden gelemediği aşikar fakat 2011 yıllarında Hard Candy firmasının yüklü miktarda para ödeyerek yeni nesil iPad tasarımını sızdırdı ve bu tasarım gerçek çıkmamıştı. Aşağıda 5. Nesil iPad’in internete sızan kapağının görsellerini görebilirsiniz.

5.nesil ipad