YouTube öylesine aktif kullanıma ulaştı ki artık birçok medya kuruluşunu, müzik yapımcılarını, dizi ve film yapımcılarını ve daha sair birçok kişisel ve kurumsal firmanın aktif kullanımı halini aldı. Video izlemek denilince dünya üzerinde akla gelen ilk site sanıyorum YouTube‘dur. Bu denli yüksek bir bilinirliğe sahip bir internet platformunda tabiki var olma isteği olasıdır.

Video siteleri üzerinden bilgisayarınıza video indirme ve indirirken format değişikliği yapmak da hayli revaçta bir işlem. Bu konuda özellikle Youtube mp3 dönüştürücü epey aranan ve kullanım isteği yüksek programlardan. Bu programların ne kadar legal bir hizmet sunduklarını bilemesek de birçok program indirme sitesinden de yayınlandığını görüyoruz.

youtube

Türkiye’nin en büyük program indirme sitelerinden biri olan Tamindir.com ‘da bu tür video işleme, indirme veya başka ihtiyaçlarınız için birçok program mevcut. Örneğin yazının başında bahsettiğim bir diğer uygulama/program ‘da; Ücretsiz youtube video indir. Bu uygulamaları indirebileceğiniz veya bilgi sahibi olabileceğiniz linkleri de ekliyoruz.

Telif hakkı ihlaline aykırı kullanımlar için elbette tavsiye etmiyoruz. Ancak sanıyorum kişisel olarak kullanımda da herhangi bir sorun olmayacaktır. Özellikle bu videoları biraz oynamak, değiştirip yeni videolar oluşturmak eğlenceli olacaktır. Müzik konusunda da alt müzik ve üst müzikleri birbirinden ayıran uygulamalar mevcut. Bunları kullanarak mp3 formattaki dosyalarınızı değiştirip karaoke sistem haline getirebilirsiniz.