Bir önceki yazımızda ipad’inizin nasıl görüntü kalitesini yükseltebileceğinizden bahsetmiştik. Bu yazımızda ise ipad’inizin ses kalitesi ve şiddetini nasıl yükselte bileceğinizi anlatacağım.  Öncelikle bu işlem için gerekli olan malzemeler.

 

 

1. Jailbreak’i yapılmış iPad.

2. iFile uygulaması.

 

url

Başlamadan önce kısa bir not düşmem gerekirse çoğu ios sürümü için denedim. 5.x hariç ios 5.x de çalışmayabilir bu yöntem.

Şimdi ipad’inizin sesini nasıl yükselteceğinize gecelim.

Öncelikle Cihazınız ios 5.x ve üstü ise iFile aracılığı ile /system/library/PrivateFrameworks/MediaToolbox.framework/K84 ( Bu son klasörün ismi her cihazda değişebilmektedir) klasörüne girin.

Cihazınızın ios 6.x ve üstü ise iFile aracılığı ile ;

/system/library/Frameworks/MediaToolbox.framework/K81 ( Bu son klasörün ismi her cihazda değişebilmektedir) klasörüne girin.

ve  EUVolumeLimits.plist dosyasını Property List görüntüleyici aracılığı ile açın.  Burda HighVolumeLimit adlı bir dosya bulunmakta burdaki limiti 1 ve 1,50 arasında değiştirebilirsiniz. Diğer yazımızdaki gibi klavyeden “Bitti” butonuna basrak kaydetme işlemini gerçekleştiriyoruz.  Artık ipad’inizin sesi tercihinize göre  yükseltilecek veya düşürülecek. Dikkat etmeniz gereken, limiti verdiğim değerlerden fazla uzaklaşmadan güncelleştirin ve klavye den “Bitti” tuşuna basın. Daha sonra iPad’inizi yeniden başladın.