ASUS firması, geçtiğimiz günlerde piyasaya sürceğini ve tanıtımını gerçekleştiriği MeMo Pad in tanıtım videosunu yayınladı. Peki MeMO Pad’ile neler yapabilirsiniz ? Sorunuzun cevabını yazımızda ve yazımızın sonundaki MeMo Pad tanıtım videosunda bulabilirsiniz.

Videodaki izlenimlere göre MeMO Pad’in  ele oturan bir yapısı olması için 7 inçlik bir ekran tercih edilmiş. Ayrıca MeMO pad’e videolu görüşme ve konferans özellikleride eklenmiş. MeMO Pad, 8 ve 16 gb lik depolama birimleri ile satışa sunulacağı ve istenildiği takdirde microSD kart ile bu depolama kapasitesinin 64 GB’ye kadar artırılabileceğide verilen bilgiler arasında. Bunun yanında cloud(çevrim içi depolama) teknolojisi de 5gb kota ile sınırlandırılarak kullanıcılara sunulmuş. Bunun haricinde diğer donanımsal bilgilere geçersek, tam net olmamakla birlikte Asus MeMo Pad  ME172V,  7 inç boyutunda 600 x 1024 piksel ekran, ARM Cortez A9 tabanlı 1 GHz hızında çalışan Via VM8950 işlemci, 1 GB RAM, 1MP ön kamera, 4270 mAh batarya ve Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemi  ve  3 farklı renk seçeneği (Tablet titan grisi, vişne pembesi ve şeker beyazı) satışa sunulacak.

Etiket fiyatının  ise 150 $’dan başlayacağı belirtilmiş. Fakat verilen bilgilerde ASUS’un MeMO Pad’i  ülkemiz içinde satışa sunup sunmayacağı net bir bir biçimde aktarılmamış.