Türkiye’nin geniş Android telefon pazarının öncüleri arasında yer alan teknoloji devi Samsung, Galaxy Ace Plus’ı Türkiye pazarında satışa sundu. Galaxy Ace modelinin gelişmiş tasarımına ve içeriğine sahip olan Galaxy Ace Plus, aynı zamanda fiyatı ile de albenisi yüksek olan Android telefonlar arasına girmeye başladı. Teknoloji dünyasını yakından takip eden teknoloji severler ise böyle bir telefonun iyi imkanlarla piyasaya sunulmasından gayet memnun.

Samsung Mobil Bölüm Başkanı JK Shin telefon ile ilgili yaptığı açıklamada “2012 yılında Galaxy S,Galaxy S2, Galaxy Mini ve Galaxy Ace gibi kaliteli ve Android teknolojisinin sevilen telefonlarını piyasya sürerek girdik. Telefonlar büyük başarı yakalayınca devamı niteliğinde olan modelleri ise teknoloji dünyasına 2013 yılında da sunmaya devam edeceğiz. Başlangıç olarak Samsung Galaxy Ace’yi geliştirerek Plus modelini ortaya çıkarıdık. Android™ Gingerbread işletim sistemi ile donatılmış ve bir önceki modeline göre bir hayli yol kat etmiş bir model olan bu ürün teknoloji takipçilerininde ilgisini çekecek.” şeklinde konuya değindi.

Galaxy Ace Plus Genel Özellikleri

Galaxy ailesini genişletmeye devam eden Samsung gelişen teknoloji hayatında tasarımdan ödün vermeden şık ve kaliteli modeller ile tüketicilerin dikkatini çekmeyi başarıyor. Samsung Galaxy Ace Plus yuvarlatılmış kenarları, 3.65 inçlik HVGA ekranı ile şık ve dikkat çekici bir telefon olarak karşımıza çıkıyor.

Samsung-GALAXY-Ace-Plus

İşlemci bakımından zayıf karşılanan telefonun pek de küçümsenicek bir işlemciye sahip olduğu söylenemez. 1 Ghz işlemciye sahip olan Samsung Galaxy Ace Plus, aynı zamanda HSDPA 7.2 bağlantı özellikleri ile desteklenmiş bir Samsung android modeli. Çok sık internette takılıyorsanız ve telefonum internette hızlı olmalı diyorsanız; Galaxy Ace Plus sizin için üretilmiş bir telefon olduğunu çok rahat söyleyebiliriz.WiFi 802.11 özelliği ile maximum hızda tarayacıdan faydalanma ve internet üzerinden video oynatma olanakları sağlıyor. Aynı zamanda arka planda çalışabilir yapılan uygulamalar sayesinde yaptığınız işi kesintiye uğratmadan arka planda çalıştırarak başka bir uygulamaya geçmenize müsade ediyor. Yüksek bir hafızaya kendinden sahip olan Galaxy Ace Plus aynı zamanda Micro SD kart desteğide sunarak hafızasını arttırabiliyor.

Galaxy Ace Plus Android 2.3 işletim sistemi ile donatılmış, Touch Wiz teknolojisi ile desteklenmiş bir telefon modeli. Bu özellikler sayesinde kullanımı ve dokunmatik özellikleri maximum seviyeye çıkartılarak her açıdan cazip hale getirilmiş. Müzik çalar, Facebook, Twitter gibi bir çok uygulama ile de gerçekten piyasanın ucuz ama bol özellikli telefonları arasında yer almayı başarıyor. “ThinkFree” uygulamasına sahip olan telefon aynı zamanda Power Point, Word, Exel gibi Office programlarının oluşturduğu dosyaları telefon da görüntüleme imkanı sağlarken sizlere bu dosyalarda düzenleme imkanıda sunuyor.

Social Hub ve ChatON uygulamaları ile sosyal hayattan sizi koparmayan ve sürekli olarak online olma imkanı sunan bunların yanında internette hızlıca dolaşabilen ve video izleme imkanı sunan uygun fiyat ve kaliteli ile harmanlanmış bir telefon olarak Samsung’un Galaxy ailesi bünyesinde piyasaya sunuldu. Türkiye’de de satışına başlanan telefonun piyasada 849 TL civarında bir fiyattan yer alıyor. Bu kadar özellik, cezbedici bir çok uygulamayı bünyesinde barındıran bir telefon için uygun fiyattan satılan bu model 2013’ün çok satanları arasında yer alabilir.