Piyasanın ilkleri arasında yer alan çift işletim sistemi ile çalışan tablet piyasa takipçilerinin şimdiden ilgisini çekmiş durumda. Tablet sisteminde bulunan bir Windows 8 işletim sisteminin yanı sıra bir de Android olması ürünü cezbedici konuma getiriyor.

Asus tarafından üretilmesi planlanan bu tablet şimdiden kendine bir pazar alanı oluşturmuş gibi duruyor. Ürün bir docka sahip bu docka takılıyken Windows sistemi ile çalışan tablet sabit olmadığında yani docktan çıktığı anda Android işletim sistemi devreye giriyor. Docka bağlı iken Windows çalışırken i5 ve i7 işlemciler devrede oluyor ve tablette üst düzey performans sağlıyor. Bu işlemciler docka durumundan çıktıkdan sonra Android işetim sistemleri devreye girince Nvidia Tegra 3 işlemci üzerinden işlem görüyor. Nvidia işlemci ise devredeyken tablet kalitesinden ve hızından ödün vermiyor. Özelliklerin getirisi olarak tabletleri oyun hatta online oyunları oynarken bile kullanabiliyoruz.

timthumb

18.4 inç ekran ile piyasada yer alan tabletlerin çocuğunu gerisinde bırakan bu model, yüksek performanstan  ödün vermeyerek kaliteli ve güvenli internet ortamı sağlıyor. Kısacası bu tablet Bilgisayar ile laptop’ın karışımı gibi gayet iyi ve kaliteli!