Apple yetkilileri her bireye birer iPhone satın alma imkanı sunma düşünceleriyle yola çıkmaya hazırlanıyor. Zaten fiyatların yüksekliğinden satışlarda pek de iyi gitmeyen en azından istedikleri kadar iyi olamayan Apple yetkilileri, yeni model iPhone ile hem her cebe hitap etmeyi hem de satışları arttırmayı planlıyor.

iPhone 5 çıktığın da hatta çıkmadan haftalar aylar öncesinde tüketiciler arasında büyük heyecan yaratmış hatta bazı tüketiciler telefonu almak için lazım olan bütçeyi kenara koymaya başlamıştı. Telefon güzel planlamalar güzel, telefon pazarı güzel, şirket ise muhteşem ürünler çıkarıyor. Gel gelelim ki çıkan ürün iPhone 5’in fiyatı cep yakıyor. iPhone 5’in pahalı olmasının en büyük sebeplerinden biri gelişmiş teknoloji ile üretilip çelik kasa ile birleştirilmiş bir yapıya sahip olması. Hal böyle olunca Apple yetkilileri hem satışları arttırmak hem de herkesi bir iPhone sahibi yapmak için plastik dış yapıya sahip bir iPhone üretmeye başlıyacaklar. Yapısı plastik olan ancak iPhone’nun bütün özelliklerini barındıran plastik yapılı iPhone oldukça ucuz olacak.

Apple-logo

MarketWatch’ta yapılan açıklamaya göre tasarımına başlanan ürünün hazırlanmasında son noktaya gelindiği belirtildi. Yıl sonun da piyasaya sürülmesi beklenen ürünün çıkıp çıkmaması hakkında ki sorulara ise Digimetes ve Wall Street’ten doğrulama haberi geldi. Digimetes ve Wall Street’in de açıklamalarında bu haberleri doğruladığı açık ve net olarak belirtilmiştir.

Telefon kasasında çelik yerine alimünyum veya plastik yapı kullanmayı planlayan Apple bu haber ile pahalılık sebebinden iPhone alamayanlara bir müjde verdi adeta. Çıkıcak bu modelin ise piyasayı nasıl etkileyeceği merak konusu.