Başlıkta okuduğunuzu tam anlamıyla yapabilmek mümkün. Android işletim sistemine sahip cihazınızın hafızasına (telefon + hafıza kartı) erişim, yüklediğiniz bir uygulama sayesinde mümkün hale geliyor.

Uygulamamızın adı “WiFi File Transfer” ve uygulamanın adına baktığımızda hemen transferinde yani veri aktarımının da mümkün olduğunu hemen anlayacaksınız sanırım. Misal bu uygulama ile telefonunuzu USB ile bilgisayara bağlayıp, hafıza kartını çıkarıp, bluetooth vs bağlantılar yaparak mobil içeriğinizi transfer edebildiğiniz gibi, bilgisayarınızın veya başka herhangi WiFi özelliği bulunan cihazınızdan bu verilere ulaşabilirsiniz. Birçok geliştiricinin aklına bununla alakalı birçok yeni düşünce de hasıl olacaktır diye umuyorum. 😉

wifi-file-transfer

Google Play‘den bedavaya indirip kullanmaya başlayabileceğiniz bu uygulama eminim ki hayatınızı kolaylaştıracağı çok durumla karşılaşacaksınız. Bedava android uygulamalarına çok güzel bir örnek sayılabilir. Programı indirip android cihazınıza yükledikten sonra yapmanız gereken çok basit. Çevrenizde halihazırda kullandığınız kablosuz ağ’a bağlanmak. Bunun ardından bahsi geçen programı açıyor ve size verdiği bağlantıyı (örnek:http://192.168.1.188:1234/) yine aynı kablosuz ağı kullanan başka herhangi bir cihazın (android olması şart değil wifi olsun yeter) internet tarayıcısına bu adresi yazıp gitmek. Bir de göreceksiniz ki bütün dosyalarınız paylaşıma açılmış ve önünüzde. Dilediğinizi indirebilir veya anında cihazınızdaki müziği dinleyebilir, resme bakabilirsiniz.

Uygulamanın bir güzel yanı da; Eriştiğiniz dosyaları indirip yenilerini yükleyebileceğiniz gibi herhangi bir silme işlemi de yapamıyorsunuz. Bu engellemenin de oldukça yerinde olduğunu düşünüyorum.

Oldukça kullanışlı ve şaşırtıcı bu uygulamayı BURADAN İNDİRip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Uygulamanın videosunu izleyerek de görebilir ve ayrıca ayarlamaları konusunda fikir edinebilirsiniz.

dipnot: Bu uygulamayı android telefon üzeriden denediğimizde başarılı şekilde çalıştığını gördük. Ancak diğer android cihazlar üzeriden bir test yapmadık. Ancak onlardan da sorunsuz çalışabileceğini düşünüyorum. Ayrıca uygulamanın PRO versiyonu da bulunuyor. Bilginize…