iPhone 5’de uygulanan ekran teknolojisi başta ilgi çekici olduğu düşünülerek kullanıma aktarıldı. Ancak Apple ekibi iPhone 5’e uygulanan ekran teknolojisinden memnun değil. İlerleyen modellerde değişmesi beklenen ekran teknolojisi için bir çok değişik yol gözüküyor.
iPhone 4 ve iPhone 4S’te yaşadığı sıkıntılardan dolayı iPhone 5’te geçtiği In Cell Touch adlı teknolojide de sorun yaşayınca, yeni ekran teknolojisi arayışı içine girdi. In Cell Touch teknolojisinin en büyük faydalarından biri ise ekranın inceliğini olabildiğince düşürebilmesidir.

iPhone 5 ile ilgili yayınlanan videolarda görülen en büyük sorun telefonun ekranının köşelerine doğru parmak okumama sorunu. Bu sorunlar video da açıkca göz önüne dökülünce Apple yeni ekran teknolojisi arayışı içine girdi.

corning-gorilla-glass-3

iPhone ekran teknolojisi ile ilgili söylentiler bitmiyor. Ardı arkası kesilmeyen söylentilerden en çok konuşulanı ise iPhone 6’da kullanılması beklenen Touch in Panel teknolojisi. Bu sistem ile daha da ince ekran kullanımı olabilecek. Son bir kaç iddaya göre de Corning Gorilla Glass 3 teknolojisinin iPhone 6’da kullanılacağı yönünde. CES 2013’te tanıtımı yapılması beklenen Corning Gorilla Glass 3 teknolojisinin en büyük faydalarından biri ekran 3 kat daha dayanıklı olurken, çizilmelere karşı da extra bir dayanıklılık söz konusu oluyor. Durum ne olursa olsun bu rekabet iyi sonuçlar doğuracağa benziyor. Kalite yönünden memnun kalacak gibi görünen tüketici, fiyat yönünden nasıl etkileneceği de merak konusu.