Yorucu ve stresli yıllardan, düzensiz bir yasamdan, uykusuzluktan, gunes ışınlarından, aşırı kozmetik ürünü kullanımından ve genetik faktörlerden size arda kalan gözaltı torbalarınızdır. Şimdi onlardan kurtulmak o kadar da zor değil. Öyle ki bunu evde kendiniz bile başarabilirsiniz. Nasıl mı? Gelin beraber inceleyelim bu isin detaylarini… İlk tedavi olarak size evde uygulayabileceğiniz bir kaç maske önereceğiz. Bunlar doğal sebzelerden oluşan ve kesinlikle kimyasal madde içermeyen ufak çaplı tedaviler. Örneğin; soğuk salatalık ya da patates dilimlerini gozlerinizin ustune koyup bir kac dakika bekletmeyle baslayabiliriz. İçindeki vitaminler ve organik maddeler gözaltı torbalarınızın beslenmesine yardımcı olacaktır. Soguk etkisi ise derinin hızla rahatlamasına ve sıkılaşmasına yardımcı olacaktır. Baska bir alternatif olarak papatya ya da siyah poşet çaylarınızdan arda kalan posasının suyunu bir pamuğa aktarıp gözünüzde bekletebilir, gözünüzün dinlenmesine yardimci olabilirsiniz.

Yok ben maskeyle, çayla uğraşamam derseniz sizin için üretilmiş bakim ürünlerini, gözaltı kremlerini deneyebilirsiniz. Bunlarin etkileri markadan markaya değiştiği gibi, fiyatları da cesitlilik gostermektedir. Bu da olmaz bana kalici cozumler lazim diyorsaniz sizin icin onerebilecegimiz biir alternatif daha var ki o da hastane ortaminda, uzman bir plastik cerrahi tarafından uygulanan bir müdahaledir.

Doktorunuz öncelikle sizi bir takım testlere sokacaktır. Buna hazırlıklı olmanız gerekir. Eğer torbaların oluşum nedeni dış etkenler ise öncelikle kendi yaşamınızı düzeltmeniz gerekmektedir. Örneğin; oluşum nedeni güneş ise güneş gözlüğü takıp, uygun kremler sürebilirsiniz. Ya da alerjik bir reaksiyondan ötürü torbalarınız çıkmışsa alerjik bir tedavi görmelisiniz.  Doktorunuzun yaptığı testler ardından ameliyatı engelleyecek bir durum söz konusu değilse, psikolojik açıdan da hazırsanız doktorunuzla görüşüp ameliyat için uygun anı konuşabilirsiniz.

Bu ameliyatın tedavi süreci ise şöyledir:  Hasta ameliyattan hemen sonra hastaneden çıkabilmektedir. Müşade altında kalmasını gerektirecek bir durum söz konusu değildir. İlk 2 gün ağrı kesici ve antibiyotik tedavisi başlar. Şişlikler ve morlukların geçmesi biraz zaman alabilir. 5 ile 10 gün arasında dikişler alınır. 2 ile 6 ay içerisinde hastanın yüzü tamamı ile oturur. Hemen hemen hiçbir iz kalmaz ve operasyon fark edilmez.

Daha detaylı bilgiyi http://estethica.com.tr/tur/tibbi-birimler/estetik-ve-plastik-cerrahi/jinekomasti-3490 adresinden edinebilirsiniz.