Acer’ın 10.1 inçlik windows 8 tabletine merhaba deyin. Aslında Acer tabletlerinin amiral gemisi Acer Iconia W700. Fakat şirket W510’dan satış adına daha büyük başarı bekliyor. Tabletimizde iki farklı seçenek var. Dilerseniz 3G’li dilerseniz sadece Wi-Fi olanına sahip olabilirsiniz. Bu şekilde bir ufak ayrım donanım seçeneği olarak karşımıza çıkıyor.

acer-iconia-w510

İlk olarak Asus’larda görmeye başladığımız klavye dock sistemi de tabletimizde mevcut. Bu özel klavyeye tabletimizi tutturduğumuzda görünüş ve ergonomi olarak laptopları aratmıyor.

acer-iconia-w510-2

Pazar olarak daha düşük bir segmentten raflarda yer alıyor. Fakat performans olarak gayet başarılı bir ürün olduğunu söylemek de mümkün. Muhtemelen fiyat olarak pazarda daha yarışabilir olmasını istiyorlardı. Geçtiğimiz ay (kasım 2012) de satışına başlanan tablet, Amerika fiyatı olarak 500 dolar civarında.

Tabletin genel özelliklerine göz atacak olursak;

10.1 inç 1366×768 çözünürlüğe sahip ve çizilmelere karşı ekstra dayanıklı Gorilla Glass 2 ile kaplanmış IPS ekrana sahip. 1.5GHz dual-core Intel Atom Z2760 işlemci (Clover Trail serisi), 2GB RAM ve 64GB lık bir depolama alanına sahip.

Cihaz üzerindeki bağlantı tiplerine baktığımızda;  bir microSD kart okuyucu, micro HDM girişi bir adet de USB 2.0 portu (tam boyutlu) bulunuyor.  Cihazımız 9 saatlik bir pil ömrüne sahip ve bir de dock eklendiğinde fazladan +9 saatiniz daha var demektir.

NVIDIA Tegra 3 grafik işlemcisi, 802.11b/g/n wireless bağlantısı bulunuyor. İşletim sistemi olarak windows 8 bulunuyor. Fakat satın almak isteyenler bazı yerlerde android olarak da bulabiliyorlar sanırım. Fakat itiraf edeyim ki; Android sistem gerçekten var mı yoksa bilmedikleri için mi öyle yazdılar orasını kestiremedim doğrusu. :)