HTC nin 2012 yılı amiral gemisi olan HTC One X in başarılı grafiği sebebiyle artı özellikler ekleyerek yenilediği telefonu HTC One X+ olarak piyasaya ekim ayı sonunda tanıtım Aralık başı gibi de kullanıma sundu. Bu yazımızda  HTC One X Plus pil ömrü (batarya ömrü) açısından yapılan test sonuçlarıyla birlikte detaylı bir şekilde inceleyeceğiz.

4.7 inch Süer LCD2 ekran, 1.7 GHz dört çekirdekli Nvidia Tegra 3 işlemci ve GeForce 2 GPU pil ömrünü nasıl etkiliyor.

HTC One X Plus 2100 mAh lityum iyon pil ile sunuldu ve bu pil 3 G kullanımda 360 saat konuşma süresi ve 12 saat 45 dakika bekleme süresi sunuyor.

Test Sonuçlarına baktığımızda belki de HTC One X in en çok şikayet edilen sorunu olan pil ömrü sorununun ortadan kaldırıldığını görebileceğiz.

Benzer Yazılar HTC One X Plus İnceleme

HTC One X+ Konuşma Süresi

Konuşma süresi resmi olarak 12 saat 45 dakika olan HTC One X Plus test sonucunda 13 saat 31 dakika boyunca konuşmaya imkan sağlayarak katalog verisinin üstünde bir süre sağladı. One X in 9 saat 57 dakika konuşma süresine bakınca oldukça iyi bir pil ömrü sunduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca piyasa da bulunan rakipleri Galaxy S3 e fark attığı görülüyor.

htc-one-x-plus-konuşma-süresi

 

 

HTC One X+ İnternet Sörf Süresi

One X Plus internet kullanım süresi testine tabi tutulduğunda özellikle işlemci performansının yoğun bir şekilde kullanıldığı bu teste göre 7 saat 56 dakika kullanım ömrü sunuyor ve bu haliyle One X e göre 2 kat daha uzun bir internet kullanımında pil ömrü sunuyor. iphone 5 ve Note 2 haricindeki tüm rakiplerini de geride bırakıyor.

htc-one-x-plus-internet-sörf-süresi

 

HTC One X+ Video Oynatma Süresi

Son olarak görüntü işleme birimi ve işlemcinin performans gerektirdiği video oynatma testine sokulduğunda HTC One X Plus 8 saat 11 dakika pil ömrü sunuyor. Bu konuda da One X e göre neredeyse 2 kat uzun pil ömrü sunduğunu söyleyebiliriz, rakiplerinin biraz gerisinde de kalsa HTC One X Plus oldukça başarılı bir pil ömrü sunuyor.

htc-one-x-plus-video-oynatma-süresi

 

Sonuç Olarak;

HTC One X Plus selefi olan One X e göre oldukça başarılı ve uzun bir pil ömrü sunuyor ayrıca işlemci ve GPU performansı gerektiren uygulamalar olan internet sörf ve video oynatma testlerinden de geçer not alıyor.