HTC firmasının 2012 başından çıkardığı amiral gemisi HTC One X pil ömrü (batarya ömrü) açısından yapılan test sonuçlarıyla birlikte detaylı bir şekilde inceleyeceğiz ve HTC One X pil ömrü ne kadar sorusunun cevabına ulaşacağız.

HTC One X in sahip olduğu 4.7 inch gibi dev ekran, dört çekirdekli Nvidia Tegra 3 işlemci ve GeForce GPU pil ömrünü nasıl etkiliyor.

HTC One X 1800 mAh lityum iyon pil ile sunuldu ve bu pil kullanıcı tarafından ulaşılabilir değil.

Benzer Yazılar HTC One X İnceleme

HTC One X Konuşma Süresi

HTC One X yapılan pil ömrü test süresine göre piyasada bulunan diğer HTC telefonlara yakın sayılabilecek bir süre olan 9 saat 57 dakika konuşma süresi sunuyor. Piyasa daki belkide en önemli rakibi olan Galaxy S3 ten test sonuçlarına göre yaklaşık 23 dakika daha kısa bir konuşma süresi sunuyor.

htc one x konuşma süresi

 

 

HTC One X İnternet Sörf Süresi

HTC One X internet kullanım testine sokulduğunda özellikle işlemci gücünün kullanıldığı bu testte maalesef 4 saat 18 dakika kullanıma izin veriyor. En önemli rakibi Galaxy S3 ten 2 saat daha kısa pil ömrü sunan HTC One X, diğer güçlü rakipleri karşısında ise oldukça gerilerde kalıyor. HTC firmasının tanıtımını yaptığı One X+ ise bu pil ömrü sorununu çözmüş gibi görünüyor.

htc one x internet sörf süresi

 

 

HTC One X Video Oynatma Süresi

HTC One X son olarak görüntü işleme birimi ve işlemcinin yoğun olarak kullanıldığı video oynatma testine sokulduğunda 5 saat 45 dakika boyunca çalışabiliyor. Maalesef en önemli rakibinden 4 saat geride kalan One X diğer güçlü rakiplerinin tümünden de pil ömrü açısından daha geride olduğunu belirtelim

htc one x video oynatma süresi

 

Sonuç Olarak;

HTC One güçlü işlemci ve şık tasarımıyla dikkat çekse de özellikler işlemci ve GPU performansı uygulamalarında internet sörf ve video oynatma gibi kısa süreli pil ömrü sunmasıyla maalesef düşük not alıyor.