HTC firması tarafından üretilen HTC Droid DNA pil ömrü (batarya ömrü) açısından yapılan test sonuçlarıyla birlikte inceleyeceğiz.

HTC Droid DNA Sharp tarafından üretilen pile aç bu 5 inch lik 1080P çözünürlüğünde ki ekranı ile dikkatleri üzerine çekti peki bu büyük boyut ve yüksek çözünürlük ayrıca  dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon S4 işlemci ve Adreno 320 GPU pil ömrünü nasıl etkiliyor.

HTC Droid DNA 2020 mAh lityum iyon pil ile 3G kullanımda resmi olarak 353 saat bekleme ve 12 saat 40 dakika konuşma süresi sunuyor.

Benzer Yazılar Droid DNA Detaylı inceleme

Benzer Yazılar Droid DNA, iphone 5, Galaxy S3, Nexus 4, One X Ekran Karşılaştırması

Droid DNA Konuşma Süresi

HTC Droid DNA resmi olarak 12 saat 40 dakika konuşma süresi sunarken, yapılan testler sonucunda bu rakamın 11 saat 07 dakika olduğu görüldü. Konuşma süresi olarak güçlü rakipleri Galaxy S3, One X i geride bırakan Droid DNA başarılı bir konuşma süresiyle geliyor.

droid dna konuşma süresi

 

Droid DNA İnternet Sörf Süresi

Konuşma süresi testlerinden başarılı sonuç alan Droid DNA daha çok işlemci gücünün kullanıldığı internet kullanım testine sokulduğunda 6 saat 40 dakika ile yine güçlü rakiplerini geride bırakıyor, Galaxy s3,Galaxy Note ve One X gibi rakiplerinin önünde olan Droid DNA boyut olarak büyük pil boyutuna sahip Galaxy Note 2 ve gerçekten işlemci performansı ve pil ömrü bakımından başarılı olan iphone 5 in gerisinde kalıyor.

droid dna internet sörf süresi

Droid DNA Video Oynatma Süresi

Droid DNA işlemci ve görüntü işleme biriminin kullanıldığı video oynatma testine sokulduğunda 7 saat 30 dakikalık bir pil  ömrü sunuyor. Video oynatma testi sonucunda biraz daha geride kalan Droid DNA bu testin sonunda sınıfı geçmiş olsa da ufak boyutlarına rağmen verimli pil ömrü ile iphone 5 ve 4S in ve ayrıca Galaxy S3 ün gerisinden geliyor.

droid dna video oynatma süresi

 

Sonuç Olarak;

Droid DNA 5 inchlik 1080P lik ekranıyla dikkat çekici bir telefon olarak görülüyor ve bu ekranın en çok kullanılacağı işlemci ve GPU performansı gerektiren internet kullanım ve video oynatma testlerinde yeterince başarılı bir sonuç aldığını belirtebiliriz.