LG tarafından üretilen son  Nexus telefon özelliğini elinde bulunduran LG Nexus 4 ü pil ömrü (Batarya ömrü) açısından yapılan test sonuçlarıyla birlikte inceleyeceğiz. Nexus 4 güçlü dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon S4 işlemci, Adreno 320 GPU ve 4.7 inch True HD dev ekranıyla gerçekten dikkat çeken bir telefon olarak karşımıza çıktı peki Nexus 4 pil ömrü açısından bu hızlı donanımı nasıl destekliyor.

Nexus 4 2100 mAh lityum polimer pil ile 2G kullanımda resmi olarak 390 saat bekleme ve 15 saat konuşma süresi sunuyor.

Benzer Yazılar Nexus 4 İnceleme

Benzer Yazılar Galaxy S3 Nexus 4 Karşılaştırma

Benzer Yazılar Nexus 4, iphone 5, Galaxy S3, Droid DNA, One X Ekran Karşılaştırması

Nexus 4 Konuşma Süresi

LG Nexus 4 resmi rakam olarak 15 saat konuşma süresi sunarken, testler sonucunda bu rakamın 14 saat 17 dakika olduğu görüldü. Nexus 4 e konuşma süresi olarak baktığımızda, piyasada bulunan güçlü rakipleri Galaxy S3,HTC One X+ gibi telefonlardan oldukça uzun bir konuşma süresi sunduğunu söyleyebiliriz.

nexus 4 konuşma süresi

 

Nexus 4 İnternet Sörf Süresi

Oldukça iyi bir bekleme ve konuşma süresi sunan Nexus 4 internet kullanım testine sokulduğunda oldukça başarısız sayılacak 4 saat 34 dakikalık bir sonuç elde ediyor. Özellikle işlemci performansının ve bağlantı ara birimlerinin güç tüketimi yaptığı internet testinde rakipleri diyebileceğimiz Galaxy S3 ve HTC One X+ gibi telefonları oldukça gerisinde kalıyor, tabi burada büyük pil boyutuna sahip Note 2 nin yüksek kullanım ömrü sunmasıyla birlikte iphone 5 in ufak boyutuna rağmen verimli çalışması da dikkatlerden kaçmıyor.

nexus 4 internet sörf süresi

 

Nexus 4 Video Oynatma Süresi

Nexus 4 son olarak video oynatma testine tabi tutulduğunda 4 saat 55 dakika boyunca video oynatabildiği görülüyor. İşlemci ve GPU performansının önemli olduğu video oynatma testi sonucuna göre Nexus 4 maalesef pil ömrü açısından oldukça başarısız bir donanıma sahip olduğu ve rakiplerinin oldukça gerisinde bulunduğunu söyleyelim.

nexus 4 video oynatma süresi

 

Sonuç Olarak; Nexus 4 özellikleriyle dikkat çekse de pil ömrü test sonuçlarına baktığımızda konuşma ve bekleme süresi olarak yeterli olsa da, işlemci ve GPU performansı gerektiren işlemler gerektiğinde başarısız olduğunu ve pilinin çok kısa süre dayandığını söyleyebiliriz.

Ayrıca LG ve Google firmasının Nexus 4 ü değiştirilebilir pilden mahrum bırakması da maalesef kullanıcılara yedek pil taşıma ve kullanma şansı tanımıyor.

Benzer Yazılar Nexus 4 Düşme Testi